Grzegorz Schetyna został p.o. szefa struktur PO na Dolnym Śląsku

Polska
Grzegorz Schetyna został p.o. szefa struktur PO na Dolnym Śląsku
Facebook/Platforma Obywatelska Dolny Śląsk

Były lider PO Grzegorz Schetyna pełni obowiązki szefa Platformy na Dolnym Śląsku - poinformowano na Twitterze dolnośląskiej PO. Dotychczasowy przewodniczący regionu, europoseł Jarosław Duda złożył rezygnację ze swej funkcji.

"Grzegorz Schetyna przejął z mocy statutu obowiązki przewodniczącego regionu dolnośląskiego Platformy Obywatelskiej. Dotychczasowy szef regionu Jarosław Duda złożył rezygnację z funkcji. Nowemu szefowi regionu gratulujemy, a Panu europosłowi Jarosławowi Dudzie dziękujemy za 4 lata pracy w regionie". Poinformował na Twitterze okręg dolnośląski Platformy Obywatelskiej.

 

ZOBACZ: Posłanka Lewicy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk: powrót Tuska to prezent dla Kaczyńskiego

 

Jarosław Duda został wybrany na szefa dolnośląskiej PO w 2017 r.; wcześniej przez ponad rok był komisarzem tamtejszych struktur. Grzegorz Schetyna był dotychczas wiceprzewodniczącym partii w województwie.

Powrót Schetyny łączony z powrotem Tuska?

- Przewodniczący Jarosław Duda, który pełnił tą funkcję od ponad 2,5 roku zrezygnował, argumentując ją faktem, że łączenie funkcji europosła i szefa regionu, w kontekście przygotowań do przyszłych wyborów samorządowych i parlamentarnych jest trudne do pogodzenia. On łączył to przez te ostatnie dwa lata, ale uznał, że warto podjąć ten krok, przekazując kierowanie regionem w ręce Grzegorza Schetyny, byłego przewodniczącego Platformy - powiedział poseł KO Piotr Borys, bliski współpracownik Schetyny.

 

Jak podkreślił, oznacza to zmianę jakościową dla dolnośląskiej PO. "Na pewno wiele rzeczy na Dolnym Śląsku przyspieszy i pytanie oczywiście o udział Grzegorza Schetyny i jego wpływ na politykę krajową po półtora roku nieobecności w Zarządzie Krajowym" - dodał poseł.

 

Nieoficjalnie od polityków Platformy można usłyszeć, że powrót Schetyny do władz Platformy będzie miał znaczenie m.in. w kontekście możliwego powrotu Donalda Tuska do partii.

 

ZOBACZ: Rzeszów. Konrad Fijołek został zaprzysiężony na prezydenta miasta

 

- Grzegorz uzyskał większy wpływ na to, co się będzie działo w Platformie - mówi polityk sympatyzujący ze Schetyną.

 

Jarosław Duda został wybrany na szefa dolnośląskiej PO w 2017 r. wcześniej przez ponad rok był komisarzem tamtejszych struktur. Grzegorz Schetyna był dotychczas wiceprzewodniczącym partii w województwie.

wys/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie