Ukraina. Rozpalali ognisko, nastąpił wybuch. Dwóch turystów zginęło, pięć osób jest rannych

Świat
Ukraina. Rozpalali ognisko, nastąpił wybuch. Dwóch turystów zginęło, pięć osób jest rannych
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Pixabay
Według wstępnych ustaleń policji eksplodował pocisk z czasów pierwszej wojny światowej

Dwie osoby zginęły, a pięć zostało rannych w wybuchu, do jakiego doszło podczas rozpalania przez nich ogniska w Karpatach na Ukrainie - poinformowała policja w czwartek. Ze wstępnych ustaleń wynika, że doszło do eksplozji ładunku z czasów pierwszej wojny światowej.

W środę wieczorem w pobliżu miejscowości Woronenko w Karpatach wypoczywała grupa 12 osób, w tym dwoje dzieci. Do eksplozji doszło, kiedy turyści zaczęli rozpalać ognisko.

 

W wybuchu zginęły dwie osoby pochodzące z obwodu iwano-frankowskiego, a pięć zostało hospitalizowanych z różnym stopniem obrażeń - pisze Interfax-Ukraina.

 

ZOBACZ: Krasnystaw. 71-latka znalazła w pawlaczu... granaty i amunicję

 

Według wstępnych ustaleń policji eksplodował pocisk z czasów pierwszej wojny światowej.

 

"Wiadomo, że przez teren, gdzie wypoczywali turyści, przechodziła Linia Arpada. Na miejscu zdarzenia znaleziono lej powstały w wyniku wybuchu i odłamki skorodowanego metalu, podobne do odłamków pocisku z czasów pierwszej wojny światowej" - podała policja obwodu zakarpackiego, cytowana przez Interfax-Ukraina.

 

Według lokalnych mediów wszystkie poszkodowane osoby to kobiety; jedna z nich jest w stanie ciężkim, innej amputowano rękę. Dzieci nie zostały ranne.

grz/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie