Rosja. Putin: kilkadziesiąt osób w moim otoczeniu choruje na Covid-19

Polska
Rosja. Putin: kilkadziesiąt osób w moim otoczeniu choruje na Covid-19
Prezydent Rosji Władimir Putin/PAP/EPA/ALEXEY DRUZHININ / SPUTNIK / KREMLIN POOL

Kilkadziesiąt osób z otoczenia prezydenta Władysława Putina choruje z powodu zakażenia koronawirusem. Z tego powodu polityk od 14 września przestrzega samoizolacji.

Na naradzie przywódców Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym (ros. skrót ODKB), w formacie wideokonferencji, prezydent Władimir Putin powiedział, że "w ostatnim momencie" odwołał podróż do Tadżykistanu.

Prezydent Rosji na kwarantannie

Dodał następnie: "Jest to związane z tym, że w moim najbliższym otoczeniu wykryto przypadki zachorowań koronawirusowych: nie jeden i nie dwa, jest to kilkadziesiąt osób". Prezydent poinformował również, że "przez kilka dni" będzie teraz przestrzegał samoizolacji.

 

ZOBACZ: Rosja. Putin miał kontakt z zakażonymi. Trafi na kwarantannę

 

Po pierwszych doniesieniach o samoizolacji prezydenta Rosji jego rzecznik Dmitrij Pieskow zapewnił, że Putin jest "absolutnie zdrowy" i samoizolacja nie będzie miała bezpośredniego wpływu na pracę szefa państwa.

 

Kreml zapowiedział przy tym, że Putin będzie w formacie online brał udział w spotkaniu ODKB, w posiedzeniu szefów rządów państw członkowskich Szanghajskiej Organizacji Współpracy (SzOW) oraz we wspólnym posiedzeniu szefów państw ODKB i SzOW.

 

Od początku epidemii koronawirusa w Rosji Putin przeprowadzał większość spotkań i konferencji online bądź w tzw. formacie hybrydowym.

zma/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie