Łódzkie. Zmarł 37-latek - czwarta ofiara śmiertelna zderzenia busa z ciężarówką

Polska
Łódzkie. Zmarł 37-latek - czwarta ofiara śmiertelna zderzenia busa z ciężarówką
Radio Victoria "Między Łodzią a Warszawą"
Nie żyje czwarty mężczyzna z busa, który zderzył się w środę z ciężarówką we wschodniej części regionu łódzkiego

Nie udało się uratować życia czwartego mężczyzny podróżującego w środę busem, który zderzył się z ciężarówką w powiecie rawskim (woj. łódzkie). W szpitalu zmarł ciężko ranny 37-letni obywatel Ukrainy - podał w czwartek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

Jak poinformował oficer prasowy komendanta wojewódzkiego straży pożarnej w Łodzi mł. bryg. Jędrzej Pawlak, do wypadku doszło w środę po godz. 14 na dw 707 w okolicach miejscowości Niemgłowy w gminie Cielądz w powiecie rawskim.

 

ZOBACZ: Łódzkie. Tragiczny wypadek pod Rawą Mazowiecką. Nie żyją trzy osoby

 

Prokurator podał wstępne ustalenia dotyczące tragedii w powiecie rawskim. - Prawdopodobną przyczyną wypadku mogło być wymuszenie pierwszeństwa przejazdu, przez kierującego busem, który jechał drogą podporządkowaną - przekazał. - Wyciągnięcie jednoznacznych wniosków w tym zakresie możliwe będzie po uzyskaniu opinii biegłego z zakresu rekonstrukcji wypadków, której opracowanie poprzedzone będzie oceną stanu technicznego pojazdów - dodał Kopania.

Nie żyje czwarta osoba

Nie żyje czwarty mężczyzna z busa, który zderzył się w środę z ciężarówką we wschodniej części regionu łódzkiego.

 

Prokurator Kopania podał w czwartek po południu kolejną informację związaną z tym wypadkiem. - Niestety, nie udało się uratować życia kolejnego mężczyzny podróżującego volkswagenem. Zmarł 37-letni obywatel Ukrainy, który z obrażeniami ciała trafił do szpitala - przekazał. - Bilans zdarzenia jest tragiczny - zginęli 4 mężczyźni w wieku od 37 do 39 lat, dwaj z nich to Polacy, a dwaj obywatele Ukrainy. 22-letni mężczyzna kierujący tirem przebywa w szpitalu. W chwili wypadku był trzeźwy - relacjonował rzecznik.

 

ZOBACZ: Wypadek na A1. Wyciek kilkuset litrów paliwa. Zablokowane dwa pasy

 

- Na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej z drogą gminną doszło do zderzenia volkswagena transportera z ciężarowym manem z przyczepą. Na skutek wypadku śmierć na miejscu poniosło trzech mężczyzn podróżujących busem - poinformowała rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej mł. asp. Agata Krawczyk.

 

Jak ustaliła policja, kierujący tirem był trzeźwy.

 

aml/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie