Zielona Góra. Zderzenie busa z autobusem. Jedna osoba zginęła, kilkadziesiąt jest rannych

Polska
Zielona Góra. Zderzenie busa z autobusem. Jedna osoba zginęła, kilkadziesiąt jest rannych
newslubuski.pl

Po wypadku autobusu PKS-u i busa transportu medycznego koło Zielonej Góry jedna osoba zginęła, a 23 zostały przetransportowane do szpitali. W akcji ratowniczej brało udział siedem karetek, cztery śmigłowce LPR i 13 zastępów straży pożarnej - poinformował oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Zielonej Górze Arkadiusz Kaniak.

Do wypadku doszło w poniedziałek po południu na DK32 na obrzeżach Zielonej Góry. Doszło tam do czołowego zderzenia autobusu PKS Zielona Góra jadącego w kierunku Krosna Odrzańskiego z busem transportu medycznego. 

 

newslubuski.pl
 

Na miejscu pracują służby, ale można uznać, że zasadnicza cześć akcji ratowniczej dobiega końca. 23 osoby wymagające hospitalizacji zabrano do szpitali w Zielonej Górze, Nowej Soli, Żarach, Krośnie Odrzańskim i Poznaniu.

 

- W wypadku zginął kierowca busa. W najcięższym stanie jest kierowca autobusu, który był nieprzytomny. Pozostałe osoby były przytomne, a ich obrażenia nie powinny stanowić zagrożenia dla życia. Lekarze uznali jednak, że wymagają hospitalizacji. Naszymi działaniami dowodzi komendant lubuskiej straży pożarnej - przekazał Arkadiusz Kaniak.

 

newslubuski.pl
 

Łącznie w wypadku brały udział 53 osoby. 52 jechały autobusem liniowym PKS-u, a jedna busem transportu medycznego. To właśnie kierowca drugiego z tych pojazdów poniósł śmierć.

 

W wyniku zderzenia pojazdów kabina busa została zmiażdżona. Z kolei w autobusie został poważnie uszkodzony przód pojazdu, który zjechał także na pobocze. Na szczęście nie przewrócił się na bok.

Triaż poszkodowanych

Bezpośrednio po wypadku został przeprowadzony triaż poszkodowanych, czyli podzielono ich na grupy – czerwoną, żółtą i zieloną, by jak najszybciej udzielić pomocy najciężej rannym.

 

WIDEO: Rzecznik prasowy lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP Dariusz Szymura o sytuacji na miejscu wypadku

 

 

Pasażerowie autobusu, którzy wymagali jedynie opatrzenia na miejscu lub nie doznali żadnych obrażeń zostaną odwiezieni do domów autobusem podstawionym przez zielonogórski magistrat.

 

W związku z wypadkiem dk 32 może być zablokowana przez kilka godzin.

dk/an/polsatnews.pl/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie