Holandia. Media: włoski ksiądz zatrzymany za posiadanie narkotyków

Świat
Holandia. Media: włoski ksiądz zatrzymany za posiadanie narkotyków
Pixabay/kisistvan77
Duchowny kupował środki odurzające z datków parafian

40-letni włoski ksiądz został zatrzymany za posiadanie nabytych w Holandii narkotyków na imprezy erotyczne - podały media. Duchowny kupował środki odurzające z datków parafian, które oficjalnie zbierał na cele charytatywne.

Ksiądz Francesco Spagnesi z toskańskiego miasta Prato został zatrzymany we wtorek we Włoszech. Okazało się, że duchowny przemycał w samochodzie prawie litr narkotyku GBL oraz kokainę.

 

Z informacji dziennika „De Telegraaf" wynika, że duchowny od dwóch lat organizował homoseksualne orgie z zażywaniem narkotyków, które kupował w Niderlandach.

 

ZOBACZ: Pomorskie. Policjanci zatrzymali 20-latka, u którego znaleźli 2 kg amfetaminy

 

- Są to informacje, których nigdy nie chcielibyśmy usłyszeć – zareagował na doniesienia o aresztowaniu księdza jego przełożony biskup Prato Giovanni Nerbini, cytowany przez holenderską gazetę.

 

Biskup powiedział dziennikowi, iż ksiądz Spagnesi miał od miesięcy problemy z uzależnieniem od narkotyków i nakazał mu skontaktowanie się z psychoterapeutą. „Podejrzewałem, że jest coś nie tak z finansami parafii” – powiedział bp Nerbini. Jego zdaniem, ksiądz zawsze zapewniał, że pieniądze trafiają do potrzebujących rodzin.

aml / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie