Ponad setka humbaków u wybrzeży Australii. Tak ogromnego stada nigdy wcześniej nie widziano

Świat
Ponad setka humbaków u wybrzeży Australii. Tak ogromnego stada nigdy wcześniej nie widziano
Reuters/SAPPHIRE COASTAL ADVENTURES
Wrzesień to czas, kiedy humbaki wracają w rejony Antarktydy z cieplejszych wód północnych, gdzie wychowują młode i często przepływają w okolicach australijskiej Bermagui

Ogromne stado humbaków zaobserwowano u wybrzeży Australii. Ponad 100 osobników żerowało w pobliżu Nowej Południowej Walii. Nigdy wcześniej nie udało się spotkać w jednym miejscu tak dużej liczby tych potężnych ssaków.

Niecodziennej obserwacji dokonano w czwartek, 9 września. Ponad 100 humbaków żerowało w pobliżu Bermagui w regionie Sapphire Coast na południowym wybrzeżu australijskiej Nowej Południowej Walii.

 

Zwierzęta dostrzegła ekipa Sapphire Coastal Adventures, przedsiębiorstwa organizującego wycieczki, których celem jest m.in. podziwianie właśnie humbaków.

"Niesamowite rzeczy"

- Intensywny zapach, wszędzie ławice różnych ryb oraz przedzierające się przez nie wieloryby. Humbaki wypływały na powierzchnię, uderzały ogonami w taflę wody, zagarniały razem pokarm. Niesamowite rzeczy - mówił Simon Miller, kapitan łodzi Sapphire Coastal Adventures. 

 

ZOBACZ: Australia. Wąż w supermarkecie. Diamentowy pyton znalazł się na półce z przyprawami

 

Wrzesień to czas, kiedy humbaki wracają w rejony Antarktydy z cieplejszych wód północnych, gdzie wychowują młode i często przepływają w okolicach australijskiej Bermagui.

 

WIDEO: Ponad setka gigantycznych ssaków u wybrzeży Australii. Nigdy wcześniej tego nie widziano

 

- W zeszłym roku, dokładnie w tym samym tygodniu, mieliśmy podobną sytuację. To jest to samo miejsce, w którym wtedy widzieliśmy ponad 20 wielorybów. Po raz pierwszy tak liczną grupę obserwowaliśmy właśnie w zeszłym roku - dodawał Miller.

 

Podkreślił, że "byliśmy świadkami żerowania wielorybów na południowym wybrzeżu już od jakichś 18-19 lat. Ale nigdy nie widzieliśmy tak ogromnych skupisk".

laf / Reuters
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie