Nowy iPhone 13, iPady i Apple Watch 7. Konferencja Apple

Technologie
Nowy iPhone 13, iPady i Apple Watch 7. Konferencja Apple
PAP/EPA/mat. prasowe Apple
Szef Apple Tim Cook podczas prezentacji nowych sprzętów

Koncern Apple zaprezentował iPhone'a 13, a także nowe iPady i zegarki Apple Watch.

Zaprezentowany smartfon ma nowy układ aparatów, o 28 proc. jaśniejszy ekran od swego poprzednika oraz nowy sześciordzeniowy procesor A15 Bionic, który według Apple ma osiągać do 50 proc. wyższą szybkość i wydajność niż chipy konkurentów. Firma zaprezentowała też nowe możliwości kamery wideo umieszczonej w urządzeniu, która ma być zdolna m.in. do inteligentnej zmiany ostrości obrazu. 

 

- Konkurencja nadal zmaga się, by dogonić nasze chipy - nie tylko z zeszłego roku, ale nawet sprzed dwóch lat - stwierdziła Kaiann Drance, dyrektor ds. marketingu iPhone'a.

 

PAP/EPA

 

W sprzedaży będą też nowe wersje iPhone'ów w wersji Pro, stanowiącego największy dotąd postęp jeśli chodzi o możliwości aparatów, umożliwiających np. makrofotografię. Do premiery dojdzie niecały rok po wypuszczeniu poprzedniej wersji urządzeń, iPhone 12.

Nowy iPhone 13 - polskie ceny

  • iPhone 13 mini - od 3599 zł
  • iPhone 13 - od 4199 zł
  • iPhone 13 Pro - od 5199 zł
  • iPhone 13 Pro Max - od 5699 zł.

Wpływ na cenę urządzeń ma ich pojemność (pamięć). Nowe iPhone'y będą dostępne od 24 września. 

Nowe iPady i Apple Watch

Koncern z Cupertino w Kalifornii ogłosił też premierę swoich flagowych tabletów, iPada oraz iPada Mini. Większa wersja urządzenia ma zostać wyposażona w 20 proc. szybszy procesor. Miniaturowy tablet ma być kompatybilny ze stylusem Apple Pencil. Zarówno iPady, jak i iPhone'y mają być wyposażone w anteny 5G.

 

 

Kolejną ogłoszoną nowością jest smartwatch Apple Watch Series 7, który ma oferować większy ekran i więcej możliwości pomiarów biometrycznych. Zegarek ma być też mocniejszy i być odporny na kurz.

 

PAP/EPA
 
PAP/EPA
 
PAP/EPA
jo/PAP/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie