Nowy wiceminister zdrowia. Kim jest Piotr Bromber?

Polska
Nowy wiceminister zdrowia. Kim jest Piotr Bromber?
Nowy wiceminister zdrowia Piotr Bromber. Kim jest?

Szef resortu zdrowia Adam Niedzielski poinformował w poniedziałek o powołaniu nowego wiceministra. Został nim Piotr Bromber, który ma zająć się m.in. dialogiem z protestującymi medykami. To m.in. były szef lubuskiego oddziału NFZ.

W poniedziałek (13 września) na konferencji Adama Niedzielskiego na temat "bieżącej sytuacji w ochronie zdrowia" dowiedzieliśmy się, że nowym wiceministrem zdrowia został Piotr Bromber, który ma odpowiadać za dialog z medykami.

Kim jest nowy wiceminister zdrowia Piotr Bromber?

Piotr Bromber od 2015 do 2018 roku był dyrektorem Lubuskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

 

Informację o powołaniu go jako wiceministra znajdziesz tutaj.

 

To magister politologii Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a także absolwent studiów doktoranckich z zakresu nauk ekonomicznych Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług na Uniwersytecie Szczecińskim.

Doświadczenie zawodowe

Piotr Bromber ukończył liczne kursy i szkolenia zawodowe z zakresu zarządzania i finansów publicznych, w szczególności: kontroli i nadzoru, zamówień publicznych, ochrony zdrowia, w tym również studia podyplomowe: Kontrola i audyt wewnętrzny w gospodarce i administracji oraz Zarządzanie Finansami – ujęcie praktyczne.

 

Bromber doświadczenie w zawodzie nabył podczas pracy w administracji rządowej w woj. lubuskim, gdzie zajmował się zamówieniami publicznymi, kontrolą i audytem wewnętrznym oraz zarządzaniem funduszami europejskimi. Pełnił m.in. funkcję Kierownika Oddziału Audytu Wewnętrznego oraz Dyrektora Wydziału Zarządzania Funduszami Europejskimi.

 

ZOBACZ: Dostęp do lekarza. Jest porozumienie z NFZ

 

Posiada również doświadczenie dydaktyczne, prowadził zajęcia m.in. na Uniwersytecie Szczecińskim i Uniwersytecie Zielonogórskim. Jest autorem i współautorem kilkudziesięciu artykułów z zakresu finansów publicznych i problematyki ochrony zdrowia.

aml/ml/polsatnews.pl/NFZ Zielona Góra
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie