Kanada: Zatrzymano mężczyznę, który rzucał żwirem w premiera Trudeau

Świat
Kanada: Zatrzymano mężczyznę, który rzucał żwirem w premiera Trudeau
Premier Kanady Justin Trudeau/ fot. Flickr.com/Alex Guibord/(CC BY 2.0)
Kanadyjski premier został obrzucony żwirem podczas wiecu wyborczego w miejscowości London w prowincji Ontario.

Policja w London w prowincji Ontario aresztowała mężczyznę, który rzucał żwirem w premiera Kanady Justina Trudeau podczas spotkania wyborczego. Mężczyźnie postawiono zarzut napaści z użyciem broni, grozi mu do 10 lat więzienia.

Kanadyjski premier został obrzucony żwirem w poniedziałek podczas wiecu wyborczego w miejscowości London w prowincji Ontario. W Kanadzie 20 września odbędą się wybory parlamentarne.

Aresztowano sprawcę ataku

W weekend policja w London w prowincji Ontario aresztowała mężczyznę, podejrzanego o dokonanie ataku.

 

„Około godz. 18 mężczyzna rzucał żwirem w premiera, kiedy ten wchodził do autokaru. Premier nie odniósł obrażeń. W rezultacie dochodzenia Shane Marshall, lat 25, z St. Thomas usłyszał zarzut napaści z użyciem broni” - poinformowała policja w London w komunikacie opublikowanym w ostatni weekend. Pierwsze posiedzenie sądu odbyło się w sobotę, następne jest przewidziane na 6 października.

 

ZOBACZ: Premier Kanady Justin Trudeau obrzucony żwirem. Wyciągnięto konsekwencje wobec podejrzanego

 

Kanadyjski Kodeks karny stanowi w art. 265.1, że dana osoba dopuszcza się napaści, jeśli „bez zgody drugiej osoby używa celowo siły fizycznej wobec tej osoby, bezpośrednio lub pośrednio”.

 

Bronią w rozumieniu kanadyjskich przepisów karnych jest „każda rzecz użyta (…) do a) spowodowania śmierci, uszkodzenia ciała innej osoby lub b) w celu gróźb lub zastraszenia innej osoby”. Zaś w art. 267 Kodeks stanowi, że napaść z użyciem broni to przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego i jest karane więzieniem do 10 lat lub inaczej określoną karą łączną.

 

Zatrzymanego mężczyznę było łatwo zidentyfikować. Chwilę po wydarzeniach w London w mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia osób rzucających żwirem i szybko wskazano nazwiska dwóch z nich, w tym właśnie Marshalla, którego widać na nagraniu jak podnosi kamienie z ziemi.

 

zma/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie