Premier Kanady Justin Trudeau obrzucony żwirem. Wyciągnięto konsekwencje wobec podejrzanego

Polska
Premier Kanady Justin Trudeau obrzucony żwirem. Wyciągnięto konsekwencje wobec podejrzanego
Flickr.com/Alex Guibord/(CC BY 2.0)
Premier Kanady Justin Trudeau

Prawicowa Kanadyjska Partia Ludowa (PPC) wyrzuciła jednego ze swoich lokalnych działaczy podejrzewanego o to, że w poniedziałek wraz z grupą antyszczepionkowców obrzucił żwirem premiera Justina Trudeau - poinformowała Agencja Reutera.

Kanadyjski premier został obrzucony żwirem w poniedziałek podczas wiecu wyborczego w miejscowości London w prowincji Ontario. W Kanadzie 20 września odbędą się wybory parlamentarne.

Atak antyszczepionkowców na premiera Trudeau 

Trudeau zaatakowały osoby protestujące przeciwko obowiązkowym szczepieniom przeciw Covid-19.

 

Policja w London przekazała, że prowadzi w tej sprawie dochodzenie, ale nie ogłoszono, by komukolwiek postawiono zarzuty w związku z tą sprawą.

 

Rzecznik PPC Martin Masse potwierdził natomiast w wiadomości do Reutera, że szef lokalnych struktur Prawicowej Kanadyjskiej Partii Ludowej w jednym z okręgów wyborczych w London został usunięty ze swojej funkcji. Nie podał jednak więcej szczegółów.

 

ZOBACZ: Kanada ma problem z antyszczepionkowcami. Blokują dostęp do szpitali

 

Założona w 2018 r. PPC jest kierowana przez Maxime'a Berniera, który przegrał wyścig o stanowisko lidera pozostającej w opozycji do obecnego kanadyjskiego rządu Konserwatywnej Partii Kanady (CPC). W wyborach parlamentarnych w 2019 r. ugrupowanie zyskało 1,6 proc. poparcia. Według najnowszych sondaży w nadchodzących wyborach może liczyć na 9 proc. głosów.

 

Bernier przyciąga tłumy, prowadząc kampanię pod hasłem walki z koronarestrykcjami i obowiązkiem szczepień - pisze Reuter.

Przedterminowe wybory w Kanadzie

Trudeau, który jest liderem Liberalnej Partii Kanady (LPC) ogłosił przedterminowe wybory w połowie sierpnia z nadzieją, że jego sformowany po wyborach w 2019 r. mniejszościowy rząd uzyska parlamentarną większość.

 

Początkowo prowadząca w sondażach LPC przegrywa w nich obecnie z kierowaną przez Erina O'Toole'a Konserwatywną Partią Kanady (CPC).

 

Sprawa obowiązkowych szczepień i metod walki z epidemią Covid-19 jest jednym z głównych tematów kampanii wyborczej. 

 

ZOBACZ: Kanada. Premier Trudeau złożył wniosek o przedterminowe wybory

zma/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie