Gdańsk. 29-latek usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem 25-letniej kobiety

Polska
Gdańsk. 29-latek usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem 25-letniej kobiety
Zdjęcie ilustracyjne fot. Pixabay.com/fsHH
Śledczy zarzucili mężczyźnie zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem

29-letni mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Mężczyzna miał zamordować swoją 29-letnią partnerkę; grozi mu dożywocie.

Do zabójstwa 25-letniej kobiety doszło w niedzielę przed południem w domu przy ul. Zielony Trójkąt w Gdańsku.

Zatrzymanie 29-letniego podejrzanego

- Funkcjonariusze zatrzymali w niedzielę przed południem 29-letniego mężczyznę po zgłoszeniu pozbawienia życia młodej kobiety. Mężczyzna stał w samej bieliźnie przed domem, gdzie doszło do zdarzenia i był zakrwawiony. To partner ofiary. W mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli ciało młodej kobiety z licznymi ranami kłutymi i ciętymi. W poniedziałek została przeprowadzona sekcja zwłok kobiety - powiedział Mariusz Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

 

ZOBACZ: Zderzenie busa z autobusem. Tragiczny wypadek w Lubuskiem

 

Śledztwo w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Gdańsk Oliwa.

 

Śledczy zarzucili mężczyźnie zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Obecnie trwa jego przesłuchanie. Grozi mu dożywotnie więzienie.

 

- Prokurator zdecydował o zarzucie zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem w oparciu o opinię biegłego, który stwierdził na ciele pokrzywdzonej kilkadziesiąt ran kłutych i ciętych głównie w okolicach głowy i twarzoczaszki. Dziś zostanie skierowany do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny - powiedział prokurator Duszyński.

 

Zatrzymanemu 29-latkowi pobrano krew do badań, bo według wstępnych informacji policji mężczyzna mógł być pod wpływem środków odurzających. 

 

 

 

zma/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie