Manifestacja medyków w Warszawie. Senator PiS Stanisław Karczewski: jedni protestują, inni pracują

Polska
Manifestacja medyków w Warszawie. Senator PiS Stanisław Karczewski: jedni protestują, inni pracują
Twitter/Stanisław Karczewski
Stanisław Karczewski uznał, że protestujący medycy nie mają chęci do konstruktywnych rozmów

"Potrzebny dialog, dialog jeszcze raz dialog" - przekonuje senator PiS Stanisław Karczewski, odnosząc się do sobotniego protestu medyków. Gdy na ulicach Warszawy manifestujący domagali się od rządu zmian w systemie ochrony zdrowia, Karczewski - prywatnie chirurg - opublikował tweeta, w którym udowadniał, że "jedni protestują, inni pracują".

W sobotę media społecznościowe pełne były wpisów o proteście medyków, którzy przeszli ulicami Warszawy, a następnie założyli "białe miasteczko 2.0" przed kancelarią premiera. Jeden z takich wpisów opublikował senator PiS, a w przeszłości marszałek izby wyższej Stanisław Karczewski. Z zawodu jest on chirurgiem.

 

"Jedni protestują, inni pracują. Potrzebny dialog, dialog i jeszcze raz dialog" - napisał na Twitterze. W jego ocenie, "pomimo gotowości premiera Mateusza Morawieckiego i Ministerstwa Zdrowia nie widać chęci protestujących do konstruktywnych rozmów".

 

ZOBACZ: Protest medyków w Warszawie. Morawiecki: rząd proponuje więcej niż chcieli

 

Do wpisu dołączył zdjęcie, na którym widać, jak w maseczce i lekarskim kitlu prowadzi badanie USG.

 

Karczewski krytycznie o proteście. Polityk PSL przypomina mu słowa z 2019 r.

Tweeta Karczewskiego skomentowali internauci, w tym politycy. Miłosz Motyka z PSL uznał, że senator jest "żenujący". "Jak zwykle »dla idei« za kilkaset tysięcy złotych? I to pomimo gotowości protestujących do rozmów, wy odwracacie się od nich plecami. Wstyd!" - stwierdził, nawiązując do słów byłego marszałka Senatu z 2019 r.

 

Stanisław Karczewski, odnosząc się do trwającego wówczas strajku nauczycieli, powiedział: - Już mówiłem, że powinno się pracować dla idei. Ja pracowałem dla idei, pracuję dla idei i będę pracował dla idei.

Kampania wyborcza z 2015 r.: Karczewski i Szydło spotkali się z pielęgniarkami

Inni użytkownicy Twittera przypominają też spotkanie Karczewskiego i Beaty Szydło z pielęgniarkami, do którego doszło we wrześniu 2015 r., czyli miesiąca przed wygranymi przez PiS wyborami parlamentarnymi. 

 

ZOBACZ: Prof. Andrzej Fal: mamy tydzień-dwa, aby przygotować się do wzrostu zakażeń

 

"Pielęgniarki na spotkaniu z Beatą Szydło (kandydowała wtedy na premiera - red.) podkreślają, że domagają się rozwiązań systemowych" - pisano na oficjalnym koncie PiS-u na Twitterze. 

 

 

wka/pdb / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie