Motocykl pod ciężarówką. Wypadek w Poroninie

Polska
Motocykl pod ciężarówką. Wypadek w Poroninie
Policja Zakopane
Motocyklista wpadł w Poroninie wprost pod ciężarówkę.

Poważnych obrażeń doznał motocyklista, który wpadł pod ciężarówkę naprzeciwko siedziby Urzędu Gminy w Poroninie na drodze do Bukowiny Tatrzańskiej (woj. małopolskie). 40-latek, który nie ustąpił pierwszeństwa nadjeżdżającemu tirowi, trafił do szpitala. Motocykl został zgnieciony przez koła większego pojazdu.

Do zdarzenia około godzi 13:30 w piątek.
 
"W miejscowości Poronin na wysokości Urzędu Gminy, 40-latek z Białego Dunajca kierujący motocyklem wpadł pod ciężarówkę, nie ustępując pierwszeństwa przejazdu" - poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Zakopanem.
 
W wyniku uderzenia kierujący jednośladem doznał poważnych obrażeń ciała. Na miejsce przyjechała karetka pogotowia, straż pożarna i zakopiańska drogówka. Funkcjonariusze wyznaczyli objazd zablokowanej drogi do Bukowiny Tatrzańskiej.
 
 
Ranny motocyklista został przewieziony do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo mimo, że doznał poważnych obrażeń nóg.
 
"Kierowca samochodu ciężarowego i motocyklista byli trzeźwi" - poinformował asp. sztab. Roman Wieczorek, oficer prasowy komendy w Zakopanem. 
 
Za nieustąpienie pierwszeństwa kierującemu jednośladem może teraz grozić mandat karny. Czynności w sprawie wypadku prowadzi policja powiatu tatrzańskiego.
 
hlk / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie