Ryszard Terlecki o polexicie: to szopka wymyślona przez PO

Polska
Ryszard Terlecki o polexicie: to szopka wymyślona przez PO
PAP/Marcin Obara
"Polska była, jest i będzie członkiem UE" - zadeklarował Ryszard Terlecki

"Dziś trwa walka o to czy UE będzie wierna zasadom, które legły u jej podstaw czy pogrąży się w sporach podsycanych przez totalną opozycję" - napisał na Twitterze Ryszard Terlecki (PiS). Polityk zdementował doniesienia na temat wyjścia Polski z Unii Europejskiej, które pojawiły się po jego wypowiedzi w czasie Forum Ekonomicznego w Karpaczu.

"Polska była, jest i będzie członkiem UE. Polexit to szopka wymyślona przez PO i TVN24. Dziś trwa walka o to czy UE będzie wierna zasadom, które legły u jej podstaw czy pogrąży się w sporach podsycanych przez totalną opozycję. Wierzę, że obecny marazm i kryzys UE uda się przełamać" - napisał Ryszard Terlecki w mediach społecznościowych. 

Terlecki: musimy szukać rozwiązań drastycznych

Ryszard Terlecki wziął udział w Forum Ekonomicznym w Karpaczu. W trakcie panelu "30 lat wolnych państw Europy Środkowej i budowania współpracy regionalnej" mówił m.in. o Unii Europejskiej. Jego słowa wzbudziły spekulacje na temat ewentualnego wyjścia Polski ze wspólnoty, po tym, jak KE złożyła wniosek do TSUE o nałożenie na Polskę kar, za niewykonanie wyroku ws. Izby Dyscyplinarnej SE. 

 

ZOBACZ: Zbigniew Ziobro o decyzji KE: To kolejny przejaw agresji Komisji Europejskiej wobec Polski

 

- (...) Powinniśmy myśleć nad tym, jak najdalej możemy, jak najbardziej możemy współpracować. Właśnie żebyśmy wszyscy byli w Unii, ale żeby ta Unia była taka, jaka jest dla nas do przyjęcia. Jeżeli pójdzie tak, jak się zanosi, że pójdzie, to musimy szukać rozwiązań drastycznych. Brytyjczycy pokazali, że dyktatura brukselskiej biurokracji im nie odpowiada i się odwrócili, i wyszli - przypomniał.

Lewica chce wyjaśnień

Krzysztof Gawkowski na czwartkowej konferencji prasowej w Sejmie odnosił się do słów wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego, które padły podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu. Jak ocenił poseł Lewicy, "PiS ustami marszałka Terleckiego zapowiedziało przygotowania do wyjścia Polski z Unii Europejskiej".

 

- Jeszcze dziś złożymy wniosek, żeby na najbliższym posiedzeniu Sejmu minister spraw zagranicznych przedstawił informację o przygotowaniach dotyczących wystąpienia Polski z Unii Europejskiej - zapowiedział Gawkowski. - Jesteśmy przekonani, że w MSZ toczą się prace nad ustawami, które mają doprowadzić ostatecznie do wyjścia Polski z Unii Europejskiej - stwierdził poseł.

 

Łukasz Jasina skomentował wypowiedź szefa klubu Lewicy na Twitterze. "Informuję, że twierdzenie pana posła, jakoby w MSZ przygotowywane były akty prawne dotyczące wyjścia Polski z UE jest nieprawdziwe" - podkreślił rzecznik MSZ.

 

dsk/ml/Polsatnews.pl/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie