Meksyk. 16 ofiar zalania wodą szpitala w Tula

Świat
Meksyk. 16 ofiar zalania wodą szpitala w Tula
PAP/EPA/David Martinez Pelcastre
Powodzie w Meksyku

Ulewne deszcze w środkowym Meksyku spowodowały we wtorek zalanie wodą szpitala w Tula powodując śmierć 16 pacjentów podłączonych do respiratorów.

Jak informują władze miasta w wyniku ulewnego deszczu woda szybko podniosła się w centrum Tula(około 100 kilometrów na północ od miasta Meksyk - AP), i przed 6 rano zlała szpital publiczny. Woda odcięła zasilanie energetyczne miasta i uszkodziła szpitalne generatory.

 

ZOBACZ: Meksyk. Gwałtowne powodzie. Woda porywała samochody, nie żyją co najmniej dwie osoby

 

Nagranie wideo opublikowane w mediach społecznościowych informuje, że około 40 pacjentów przeżyło. Na nagraniu widać personel brodzący w wodzie po kolana i starający się przenieść pacjentów do karetek pogotowia i łodzi.

 

PAP/EPA/David Martinez Pelcastre

 

 

Dyrektor szpitala Zoe Robledo powiedziała, że szpital opiekował się 56 pacjentami, z których około połowa cierpiała na COVID-19.

 

ZOBACZ: Meksyk. Silne trzęsienia ziemi w pobliżu Acapulco

 

Zespoły ratownicze składające się ze strażaków i żołnierzy kierowały łodziami po ulicach Tula, ratując ludzi z zalanych domów.

 

Główny rynek miasta został całkowicie zalany. W jednym miejscu nad rzeką widać było plątaninę naczep, autobusów, cystern i samochodów tkwiących jeden na drugim, na wpół zanurzonych w pędzącej wodzie.

 

Burmistrz Tula Manuel Hernandez Badillo powiedział na konferencji prasowej: „Dzisiaj najważniejsze jest ratowanie życia”.

aml/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie