Hiszpania. "Polują" na mniejszości seksualne. Służby potwierdzają istnienie takich grup

Świat
Hiszpania. "Polują" na mniejszości seksualne. Służby potwierdzają istnienie takich grup
Pixabay/zdjęcie ilustracyjne
Flaga LGBT+

Hiszpańskie służby potwierdziły istnienie grup przestępczych "polujących na osoby z kręgów LGBT. Służby bezpieczeństwa Hiszpanii potwierdziły w środę wzrost liczby aktów agresji przeciwko mniejszościom seksualnym w tym kraju.

Według szacunków MSW Hiszpanii w okresie styczeń-sierpień 2021 r. liczba agresji wobec osób należących do mniejszości seksualnych zwiększyła się w tym kraju o ponad 40 proc. wobec takiego samego okresu w 2020 r.

 

Powołująca się na statystyki resortu spraw wewnętrznych rozgłośnia Onda Cero wskazała, że w 2020 r. łącznie poszkodowanych zostało w Hiszpanii 277 przedstawicieli mniejszości seksualnych.

Trop prowadzi do osób pochodzących z Ameryki Łacińskiej

Według środowych doniesień dziennika "La Razon" hiszpańskie służby potwierdzają istnienie zorganizowanych grup młodzieży, działających na szkodę osób o odmiennych orientacjach seksualnych. Trop według gazety prowadzi m.in. do band wywodzących się z osiedli zamieszkanych przez imigrantów z państw Ameryki Łacińskiej.

 

"La Razon" przypomniał, że w piątek premier Pedro Sanchez weźmie udział w posiedzeniu parlamentarnej komisji ds. przeciwdziałania nienawiści w związku ze zranieniem w Madrycie przez 8-osobowy gang 20-letniego homoseksualisty.

 

ZOBACZ: Przemysław Czarnek spotkał się z młodzieżowym forum LGBT+. "Z jego retoryki czuć uprzedzenie"

 

Tymczasem w środę rano odpowiedzialny za sprawy wewnętrzne w rządzie Katalonii Joan Ignasi Elena ujawnił w rozmowie z rozgłośnią RAC1, że regionalne służby mają dowody świadczące o istnieniu "grup polujących na osoby homoseksualne" w tej części Hiszpanii.

 

- Rozpoczęliśmy już szkolenia dla naszych policjantów, aby zwalczać tego typu agresję - wyjaśnił Elena.

 

wys / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie