Rzeszów. Policyjny pościg za 25-latkiem. Miał 4 zakazy kierowania pojazdami

Polska
Rzeszów. Policyjny pościg za 25-latkiem. Miał 4 zakazy kierowania pojazdami
Pixabay/AndrzejRembowski

25-letni kierowca ciężarowego iveco, którego policja chciała skontrolować, bo w Palikówce pod Rzeszowem przekroczył prędkość o 33 km, zaczął uciekać przed funkcjonariuszami. Został zatrzymany na gruntowej drodze, po kilkukilometrowym pościgu. Okazało się, że ma cztery sądowe zakazy prowadzenia pojazdów.

Jak poinformował w piątek oficer prasowy rzeszowskiej policji nadkom. Adam Szeląg, do zdarzenia doszło w czwartek rano w podrzeszowskiej Palikówce, gdzie prowadzona była kontrola prędkości. Okazało się, że kierowca ciężarowego iveco przekroczył dopuszczalną prędkość o 33 km na godz.

 

ZOBACZ: Mazowieckie. Areszt dla 47-latka, który groził nożem kobiecie. Pokrzywdzona obroniła się mopem

 

- W związku z ujawnionym wykroczeniem, policjanci podali kierującemu sygnał do zatrzymania. Jednak kierujący ciężarowym iveco nie zahamował, ominął policjanta i zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli w pościg. Uciekający kierowca jechał całą szerokością drogi. Po kilku kilometrach, gdy skręcił w drogę gruntową, policjanci zatrzymali go - relacjonował oficer prasowy rzeszowskiej policji.

 

Za kierownicą ciężarówki siedział 25-letni mieszkaniec powiatu łańcuckiego.

Zakaz prowadzenia pojazdów wszystkich kategorii

- Po sprawdzeniu okazało się, co było powodem jego zachowania. 25-latek był wprawdzie trzeźwy, jednak ma cztery aktualne sądowe zakazy prowadzenia pojazdów wszystkich kategorii - wyjawił nadkom. Szeląg.

 

ZOBACZ: Śmierć 34-latka w Lubinie. Wykonano drugą sekcję zwłok

 

Po wykonaniu czynności mężczyzna został zwolniony, a jego samochód przekazany wskazanej osobie.

 

Młodemu mężczyźnie grozi odpowiedzialność karna za niezatrzymanie się do kontroli oraz za złamanie sądowego zakazu. Odpowie również za popełnione wykroczenia: prowadzenie pojazdu bez uprawnień i niestosowanie się do ograniczenia prędkości.

kmd/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie