Szczecin. Zderzenie tramwaju i ciężarówki. Motorniczy zakleszczony w pojeździe

Polska
Szczecin. Zderzenie tramwaju i ciężarówki. Motorniczy zakleszczony w pojeździe
PAP/Marcin Bielecki
Przód tramwaju wbił się w naczepę ciężarówki. Niezbędny okazał się przyjazd strażaków

Kurs szczecińskiego tramwaju przerwało we wtorek zderzenie z ciężarówką. Przód szynowego pojazdu wbił się w jej naczepę, co sprawiło, że motorniczy został zakleszczony we wnętrzu zgniecionej kabiny. W wydostaniu się pomogli mu strażacy. Do zdarzenia doszło w miejscu, gdzie obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu.

Oba pojazdy zderzyły się we wtorek około południa na rondzie tymczasowym na ulicy Energetyków. W tamtym miejscu tory przecinają się z drogą.

 

ZOBACZ: Kamieńsk. Zderzenie 10-latków na rowerach. Dziewczynka w szpitalu

 

Tramwaj Pesa Swing jadący w kierunku pętli Turkusowa uderzył w naczepę ciężarówki. - W wyniku zderzenia motorniczy zakleszczył się w kabinie. Szczęśliwie nie stało się mu nic poważnego, zaopiekowało się nim pogotowie ratunkowe - powiedziała polsatnews.pl Hanna Pieczyńska, rzeczniczka szczecińskiego Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego.

 

Na miejscu wypadku zjawiły si ę m.in. policja oraz pogotowie ratunkowePAP/Marcin Bielecki
Na miejscu wypadku zjawiły si ę m.in. policja oraz pogotowie ratunkowe

Szkody po wypadku w Szczecinie. Utrudniony ruch, uszkodzony tramwaj

Pasażerom ani kierowcy ciężarówki nic się nie stało. Przez około dwie godziny przejazd dla tramwajów linii "7" i "8" w miejscu wypadku był zablokowany. Wówczas komunikację szynową skierowano na objazdy. Z utrudnieniami mierzyli się także kierowcy.

 

Pojazdy zderzyły się w miejscu, gdzie obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu. Wskazuje na to żółta barwa poziomych znaków drogowychPAP/Marcin Bielecki
Pojazdy zderzyły się w miejscu, gdzie obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu. Wskazuje na to żółta barwa poziomych znaków drogowych

 

Szczeciński tramwaj, który brał udział w wypadku, jest uszkodzony. - W najbliższym czasie nie pojawi się w ruchu liniowym - dodała Hanna Pieczyńska. Przyczyny zdarzenia wyjaśnia policja.

 

Tego samego dnia w Szczecinie doszło do drugiego wypadku - dachował w nim policyjny radiowóz. O szczegółach piszemy tutaj.

wka / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie