Holandia. Państwowy bank ABN AMRO zwróci klientom 250 mln euro

Biznes
Holandia. Państwowy bank ABN AMRO zwróci klientom 250 mln euro
Wikimedia/Amir

Bank ABN AMRO zamierza zwrócić klientom, którzy zapłacili zbyt wysokie odsetki od kredytu, 250 mln euro. Jest to efekt porozumienia z Consumentenbond (Stowarzyszeniem Konsumentów).

Na początku roku Klachteninstituut Financiële Dienstverlening (Kifid), przed którym obywatele mogą składać swoje skargi na instytucje finansowe, orzekł, iż holenderskie banki pobierały zbyt wysokie odsetki od kredytów.

 

Wówczas Stowarzyszenie Konsumentów wystąpiło do największych banków Niderlandów z roszczeniem rekompensaty nadpłaconych kwot.

 

ZOBACZ: Holandia. Wielkie miasta chcą zakazu dla fast foodów

 

W poniedziałek ABN AMRO poinformował o porozumieniu z Consumentendond, w wyniku, którego pierwsi klienci banku, którzy mieli kredyt ze zmiennym oprocentowaniem lub konto z opcją przekroczenia limitu, otrzymają zwrot - ćwierć miliarda euro.

 

- To były trudne rozmowy, ale udało się nam wywalczyć najlepsze warunki dla klientów – powiedziała Sandra Molenar, dyrektor Stowarzyszenia Konsumentów cytowana przez dziennik "Algemeen Dagblad".

 

Na początku sierpnia na podobny krok zdecydował się największy bank Niderlandów, prywatny RABOBANK. Z informacji dziennika "De Telegraaf" wynika, że rekompensata obejmie 150 tys. klientów. Mieliby oni otrzymać od kilkuset do kilku tysięcy euro.

wys/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie