Włochy. Klienci banku odkryli, że mają ogromne debety. Sumy sięgały 300 mld euro

Polska
Włochy. Klienci banku odkryli, że mają ogromne debety. Sumy sięgały 300 mld euro
Pixabay/Peggy_Marco
Właściciele kont byli zszokowani, bo nigdy nie posiadali sum, które rzekomo ktoś wypłacił

Debety w wysokości nawet 290 miliardów euro odkryli w czwartek na swoich kontach osobistych klienci jednego z banków we Włoszech. Spanikowanych posiadaczy rachunków bankowych uspokojono: to tylko awaria.

Włoska prasa zauważa w piątek, że "trudno opisać zdumienie i przerażenie wielu klientów filii jednego z zagranicznych banków". Odkryli oni, że wypłacono z ich kont sumy, jakich nigdy na nich nie mieli: na przykład 233 999 997 204 euro, 294 miliardy euro albo "tylko" 60 miliardów euro.

 

ZOBACZ: Włochy. "Kryjówka antyszczepionkowców" w klasztorze. Lekarz zawiadamia diecezję

 

Posiadacze rachunków zostali o tym zawiadomieni przez specjalną aplikację, którą informowani są o wykonywanych operacjach. Gdy pojawiły się te monstrualne sumy, ich konta zostały zablokowane.

Panika wśród klientów, śmiech w internecie

Dziennik "Corriere della Sera" pisze o panice wśród klientów, ale i serii ironicznych komentarzy w mediach społecznościowych. Jeden z nich napisał prześmiewczo na Twitterze: "Mam debet w wysokości 269 miliardów euro i mało co nie umarłem. Jeśli w ramach przeprosin przelejecie mi 1 procent tej sumy, nie zmienię banku".

 

Bank przeprosił wszystkich klientów, tłumacząc, że doszło do "błędu technicznego" i że został on usunięty przez specjalistów.

wka/PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie