Wrocław. Uciekał przed policją. Funkcjonariusze strzelali w opony

Polska
Wrocław. Uciekał przed policją. Funkcjonariusze strzelali w opony
Polsat News
Policjanci oddali jeden strzał w kierunku opon uciekającego pojazdu.

Funkcjonariusze wrocławskiej policji strzelali do podejrzewanego o kradzież mężczyzny, który chcąc uniknąć zatrzymania zaczął uciekać przed policjantami. Samochód, którym kierował, przejechał m.in. przez żywopłot, a potem jechał po chodniku, po którym szli przechodnie. Nie udało się ująć kierowcy, jest poszukiwany.

Na wrocławskim osiedlu Partynice funkcjonariusze policji próbowali zatrzymać uciekającego kierowcę i oddali strzał w kierunku opon jego pojazdu. Do zdarzenia doszło w niedzielę około godz. 14.

 

- Policjanci otrzymali informację od jednego z mieszkańców, który rozpoznał kilku sprawców kradzieży jego mienia. Funkcjonariusze na miejscu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o kradzież, a trzeci z domniemanych sprawców podjął próbę ucieczki samochodem - powiedziała sierżant Aleksandra Rodecka z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

 

ZOBACZ: Łódzkie. Kradzież i policyjny pościg jak z "Gangu Olsena"

 

Mężczyzna nie chciał współpracować z policjantami i zaczął uciekać.

 

- Nie reagował na wydawane przez policjantów wyraźne sygnały do zatrzymania. Ponieważ ruszył z impetem przez m.in. żywopłot, a następnie chodnik, na którym znajdowali się przechodnie, policjanci w sposób bezpieczny oddali jeden strzał w kierunku opon jego pojazdu - powiedziała Rodecka.

 

Domniemanemu sprawcy kradzieży udało się uciec. Jest poszukiwany.

hlk/pdb / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie