Były za nim dwa listy gończe. Uciekał po prześcieradle i przez... dziurę w suficie

Polska
Były za nim dwa listy gończe. Uciekał po prześcieradle i przez... dziurę w suficie
KPP Koło
Mężczyzna próbował zbiec po prowizorycznej linie. Gdy to się nie udało, zaczął wybijać otwór w suficie.

Gdy policjanci z Koła (woj. wielkopolskie) przyszli do mieszkania, w którym ukrywał się 44-latek poszukiwany dwoma listami gończymi, mężczyzna zabarykadował się. Następnie próbował uciec przez okno po prowizorycznej linie z kabli i prześcieradła. Gdy to się nie udało, zaczął wybijać w suficie dziurę, by uciec na dach. W czasie zatrzymania rzucił się na funkcjonariuszy. Grozi mu 10 lat więzienia.

Policjanci z Koła (woj. wielkopolskie) ustalili, ze w jednym z mieszkań ukrywa się 44-latek poszukiwany dwoma listami gończymi.

 

"Osoba poszukiwana była karana za kradzieże, znieważenie funkcjonariusza publicznego oraz uszkodzenie mienia. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, ponieważ miał już orzeczoną karę pozbawienia wolności" - podała Komenda Powiatowa Policji w Kole.

Zabarykadował się z kolegami

Gdy policjanci próbowali wejść do lokalu, mężczyzna zabarykadował się w nim wraz z przebywającymi tam kolegami. Następnie próbował uciec przez okno po prowizorycznej linie wykonanej z kabli i prześcieradła.

 

ZOBACZ: Masowa ucieczka z więzienia. Zbiegło ponad 1800 osadzonych

 

Gdy ścigany zorientował się, że ucieczka tą drogą nie jest możliwa, zaczął wybijać dziurę w stropie, by uciec przez dach.

 

"Funkcjonariusze siłowo weszli do mieszkania. W trakcie zatrzymania poszukiwany 44-latek napadł na policjantów, naruszając ich nietykalność cielesną i grożąc im" - podała kolska komenda.

Zatrzymanym grozi 10 lat więzienia

Oprócz poszukiwanego 44-latka policjanci zatrzymali także 36-letniego mieszkańca Koła, który wspólnie ze ściganym napadł na interweniujących policjantów. Ponadto funkcjonariusze w mieszkaniu zajmowanym przez poszukiwanego mężczyznę ujawnili ponad 12 gramów marihuany.

 

ZOBACZ: Strzelin. Uciekał samochodem dostawczym przed policją, padły strzały

 

Zatrzymanym mężczyznom przedstawiono zarzuty dokonania czynnej napaści na funkcjonariuszy policji oraz ich znieważenia i naruszenia ich nietykalności cielesnej. Dodatkowo poszukiwanemu mężczyźnie przedstawiono zarzut posiadania narkotyków.

 

Sąd Rejonowy w Kole na wniosek prokuratury zastosował wobec 44-latka trzymiesięczny areszt tymczasowy, a jego 36-letniego kolegę aresztował na okres dwóch miesięcy. Za czynną napaść na funkcjonariusza podejrzanym grozi do 10 lat więzienia.

hlk/pdb/Polsatnews.pl/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie