W Krakowie rozpoczęto szczepienia osób w kryzysie bezdomności

Polska
W Krakowie rozpoczęto szczepienia osób w kryzysie bezdomności
Pixabay/KitzD66
Szczepienia dla osób w kryzysie bezdomności organizuje miasto Kraków we współpracy z Miejskim Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych i MOPS-em

Miasto Kraków rozpoczęło w piątek szczepienia osób bezdomnych. Akcja odbywa się w Przychodni Lekarskiej dla Ludzi Bezdomnych i Ubogich, ale równocześnie mobilny zespół szczepień będzie szczepił w noclegowniach i innych placówkach dla osób bezdomnych.

W pierwszym dniu z możliwości szczepień w Przychodni Lekarskiej dla Ludzi Bezdomnych i Ubogich skorzystało 13 osób. "W większości to osoby korzystające z naszej pomocy, które w tym dniu przyszły do nas" - powiedziała Magdalena Szydełko z Dzieła Pomocy św. Ojca Pio, w którym mieści się Przychodnia Lekarska dla Ludzi Bezdomnych i Ubogich.

 

ZOBACZ: Kraków. Mężczyzna odpowie za zniszczenie drzwi do biura PiS

 

Oprócz Dzieła Pomocy św. Ojca Pio o akcji szczepień informuje bezdomnych m.in. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, schroniska i noclegownie. Jeśli w danej noclegowni lub placówce dla bezdomnych będzie wystarczająca liczba osób chętnych do zaszczepienia się, to będzie tam dojeżdżał mobilny punkt.

 

Szczepienia dla osób w kryzysie bezdomności organizuje miasto Kraków we współpracy z Miejskim Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych i MOPS-em.

 

ZOBACZ: Adam Niedzielski o prognozach: tysiąc zakażeń dziennie pod koniec września, w październiku - 5 tys.

 

Do tej pory jednostki udzielające pomocy osobom bezdomnym w formie schronienia, czyli noclegownie i schroniska, na bieżąco organizowały szczepienia na swoim terenie dla osób zainteresowanych.

 

Według danych z połowy lipca w noclegowniach i schroniskach miejskich przynajmniej jedną dawką zostały zaszczepione 134 osoby bezdomne na 194 osoby, które tam przebywały -w Noclegowni dla Bezdomnych Mężczyzn: na 79 osób - 39 zostało zaszczepionych, w tym 20 osoby w pełni zaszczepione; w Schronisku dla Bezdomnych Mężczyzn: na 89 osób - 81 było zaszczepionych, w tym 62 osoby w pełni zaszczepione; w Schronisku z Usługami Opiekuńczymi dla Bezdomnych Kobiet: na 25 kobiet - 14 zostało zaszczepionych, w tym 13 w pełni zaszczepione.

 

Pracownicy socjalni udzielają informacji na temat możliwości skorzystania ze szczepienia i miejsc, w których są one realizowane na terenie Krakowa.

aml/PSP W OSTROWI MAZOWIECKIEJ
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie