Sondaż IBRiS o polityce rządu ws. sytuacji na granicy polsko-białoruskiej

Polska
Sondaż IBRiS o polityce rządu ws. sytuacji na granicy polsko-białoruskiej
PAP/Artur Reszko
Policja i namioty na polsko-białoruskiej granicy w pobliżu miejscowości Usnarz Górny

51 proc. badanych dobrze oceniło działania rządu w sprawie sytuacji na granicy polsko-białoruskiej - wynika z sondażu IBRiS dla Onetu. Równocześnie 64,5 proc. z nich źle ocenia działania opozycji w tej kwestii.

51 proc. ankietowanych dobrze oceniło działania rządu w sprawie sytuacji na granicy polsko-białoruskiej, przy czym 18,3 proc. odpowiedziało, że "zdecydowanie dobrze", zaś 32,7 proc. "raczej dobrze". Przeciwnego zdania było 41 proc. z nich, z czego 14,7 proc. odpowiedziało, że "zdecydowanie źle", zaś 26,5 proc., że "raczej źle".

 

ZOBACZ: Sondaż dla "Wydarzeń" Polsatu. Kto wygrałby wybory?

 

Respondenci zostali też zapytani o to, czy ich zdaniem kryzys na granicy może jeszcze bardziej eskalować i czy na granicy pojawi się więcej migrantów. 37,5 proc. ankietowanych odpowiedziało, że "zdecydowanie tak", a 37,5 proc., że "tak". Niewiele ponad 11 proc. uważa, że kryzys nie będzie narastał.

Działania opozycji w kwestii sytuacji na granicy polsko-białoruskiej

Niewiele ponad 20 proc. respondentów dobrze ocenia działania opozycji w kwestii sytuacji na granicy. Przeciwnego zdania jest 64,5 proc. badanych. z kolei ponad 83 proc. respondentów negatywnie odniosło się do akcji przecinania drutu kolczastego na granicy.

 

ZOBACZ: Sondaż dla "Wydarzeń". Czy Polska powinna przyjąć uchodźców?

 

Sondaż został przeprowadzony przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS 1 września na grupie 1100 osób w całej Polsce metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).

aml / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie