GDDKiA: od wtorku rusza duży remont na A2 w Łódzkiem; będą utrudnienia w ruchu

Moto
GDDKiA: od wtorku rusza duży remont na A2 w Łódzkiem; będą utrudnienia w ruchu
Flickr/jo.sau
Autostrada A2. Zdjęcie ilustracyjne

7 września rozpocznie się remont 20-kilometrowego odcinka autostrady A2 między węzłem Emilia a węzłem Zgierz w woj. łódzkim. Będą utrudnienia w ruchu. W tym roku ma być zmodernizowana zachodnia część tego odcinka autostrady - podano w łódzkim oddziale GDDKiA.

Z remontem na A2 na północ od Łodzi nie można było już czekać - poinformowano podczas piątkowej konferencji prasowej w GDDKiA. Wymieniana nawierzchnia części autostrady, od Emilii do Zgierza, została położona jeszcze w 2006 roku.

 

ZOBACZ: Wypadki na trasach A2 i S11 w okolicach Poznania. Są ofiary śmiertelne

 

- Autostrada A2 to jeden z najważniejszych szlaków komunikacji samochodowej w kraju. Wprowadzane na czas remontu zmiany będą miały istotny wpływ na warunki przejazdu przez województwo łódzkie - poinformował rzecznik prasowy łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Maciej Zalewski.

Trzy tygodnie ograniczeń w ruchu

W tym roku wyremontowana będzie połowa liczącego w sumie 20 kilometrów odcinka. Na początek drogowcy rozpoczną modernizację od strony zachodniej, czyli od strony Poznania, a najpierw remont obejmie jezdnię północną. Właśnie tam od wtorku, kierowcy jadący autostradą A2, omijającą od północy Łódź, mogą spodziewać się największych utrudnień.

 

ZOBACZ: Zderzenie busa i osobówki na A4. 4 rannych, zablokowana autostrada przez 3 godziny

 

Przez trzy tygodnie będą ograniczenia w ruchu, w tym ograniczenia prędkości. Jak przekazał rzecznik łódzkiego oddziału GDDKiA w miejscu remontu będą czytelne znaki wskazujące objazdy.

"Apel o przestrzeganie przepisów"

- We wtorek zaczynamy prace przy nowej organizacji ruchu. Potem przez trzy, cztery dni będzie frezowanie, a następnie wykonawca przystąpi do położenia nowej nawierzchni - podkreślił dyrektor łódzkiego oddziału GDDKiA Bartłomiej Szcześniak. - Nie zamykamy ruchu na A2, stąd apel o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, przede wszystkim o to, aby kierowcy nie przekraczali prędkości - zaznaczył.

 

Wykonawca remontu nie przewiduje większych kłopotów z modernizacją A2 na pierwszym etapie prac. - Nie powinno być problemów, kiedy to wymienimy tzw. warstwę ścieralną nawierzchni - wyjaśnił przedstawiciel wykonawcy, dyrektor generalny firmy Strabag Roman Tomczyk.

 

Tegoroczne etapy remontu potrwają ok. 12 tygodni, w przyszłym roku wiosną modernizacja będzie kontynuowana także przez mniej więcej 12 tygodnia. Koszt remontu 20 kilometrów autostrady A2 od Emilii do Zgierza to ok. 50 ml zł - podali przedstawiciele GDDKiA.

aml/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie