Pogodniej i cieplej. Ale wciąż groźba powodzi - przekroczenia na blisko stu stacjach

Polska
Pogodniej i cieplej. Ale wciąż groźba powodzi - przekroczenia na blisko stu stacjach
Pixabay.com

Pogoda zacznie się poprawiać. Jeśli popada, to tylko przelotnie i słabo. Będzie sporo rozpogodzeń. Temperatura wreszcie wzrośnie, nawet do 23 stopni w cieniu. Nadal będzie porywiście wiać, a ciśnienie pójdzie w górę. IMGW ostrzegł z kolei w nocy, że stany alarmowe i ostrzegawcze zostały przekroczone łącznie na 91 stacjach wodowskazowych.

W czwartek we wschodnich regionach kraju będzie się chmurzyć, miejscami przelotnie i słabo padać. Poza tym sporo przejaśnień, a w zachodnich województwach rozpogodzenia.
 
Temperatura maksymalna od 15 stopni na północnym wschodzie do 23 stopni na zachodzie. Wiatr z kierunku północno-zachodniego i zachodniego będzie umiarkowany i silny, w porywach do 50 km/h.
 
 
Ciśnienie będzie rosnąć. Barometry pokażą w samo południe od 1020 hPa na północnym wschodzie do 1025 hPa na zachodzie i południu. Biomet będzie korzystny.

Przekroczone stany alarmowe

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował z kolei, że "stan alarmowy przekroczony jest na 10 stacjach wodowskazowych w dorzeczu Wisły i 5 w dorzeczu Odry".
O ponad metr został przekroczony m.in. stan alarmowy na Sole w Oświęcimiu. 
 
Przekazano również informację, że w nocy stan ostrzegawczy został przekroczony na 74 stacjach.
prz / TwojaPogoda.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie