Lublin. Trwa usuwanie skutków nawałnicy. 10 tys. odbiorców bez prądu

Polska
Lublin. Trwa usuwanie skutków nawałnicy. 10 tys. odbiorców bez prądu
Polsat News
Przy usuwaniu szkód pracuje około 150 strażaków.

Nieprzejezdne drogi, uszkodzone dachy i samochody, zerwana trakcja trolejbusowa – to niektóre skutki nawałnicy, która przeszła w nocy i nad ranem w Lublinie. Przy usuwaniu szkód pracuje około 150 strażaków. Bez prądu było rano ponad 10 tys. odbiorców z okolic Lublina.

- Do tej pory mamy 259 interwencji, z czego 235 dotyczy powiatu lubelskiego. Głównie chodzi o usuwanie połamanych drzew i konarów. Były także zgłoszenia o drzewach, które spadły na linie energetyczne i trakcję trolejbusową. Było też 15 pompowań wody z budynków i piwnic. Trwa usuwanie skutków nawałnicy, zgłoszenia cały czas napływają – powiedział dyżurny Komendy Wojewódzkiej PSP w Lublinie mł. bryg. Sylwester Wójcik.

 

Rzecznik prasowy Komendy Miejskiej PSP w Lublinie kpt. Andrzej Szacoń dodał, że przy usuwaniu skutków nawałnicy pracuje obecnie 38 zastępów PSP i OSP na terenie miasta i powiatu, łącznie to około 150 strażaków. - 90 zdarzeń mamy już obsłużonych lub jesteśmy na miejscu. Na ten moment mamy jeszcze 190 interwencji do obsłużenia. W większości są to powalone drzewa i konary na ciągi komunikacyjne" – zaznaczył.

 

WIDEO: Nawałnica nad Lublinem

10 tys. odbiorców bez prądu

Najwięcej zgłoszeń o zatarasowaniu jezdni w Lublinie dotyczy ulic: Nałęczowskiej, Warszawskiej, ul. Lipińskiego, Paganiniego, Spadochroniarzy, Szmaragdowej. - Połamane drzewa uszkodziły również samochody. Mamy także informacje o 18 uszkodzonych budynkach gospodarczych bądź mieszkalnych, głównie na terenie powiatu lubelskiego – dodał Szacoń.

 

ZOBACZ: Kraków. Po weekendowych nawałnicach zebrał się sztab kryzysowy z udziałem premiera

 

Na Al. Kraśnickiej powalony konar drzewa zerwał trakcję trolejbusową. - W tym momencie ta trasa jest już przejezdna. Trakcja została naprawiona, sytuacja powróciła do normy – dodała Monika Białach z ZTM.

 

Ponad 10 tys. odbiorców pozostawało rano bez prądu w okolicach Lublina. - Sukcesywnie ta liczba się zmniejsza, bo część uszkodzeń została już zdalnie naprawiona, np. w pobliżu Milejowa. Najgorsza sytuacja była w gminie Niemce i Niedrzwica Duża. Mamy nadzieję, że dzisiaj zostanie przywrócony prąd do wszystkich odbiorców – podkreśliła w rozmowie z Marzena Dłużniewska z PGE Dystrybucja Oddział Lublin. 

dsk/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie