Pakistan. 4-latek najmłodszym pacjentem z bionicznym ramieniem

Technologie
Pakistan. 4-latek najmłodszym pacjentem z bionicznym ramieniem
AP
Ojciec chłopca Muhammad Sadiq wyjaśniał, że wypadek bardzo zmartwił jego i matkę chłopca

4-latek z Pakistanu został najmłodszym pacjentem na świecie, któremu wszczepiono bioniczną kończynę. Chłopiec stracił rękę w wypadku. Zdaniem lekarzy nowe ramię pozwoli dziecku wrócić do normalnego życia.

Czterolatek z Pakistanu stracił rękę w ubiegłym roku. Doszło do wypadku z kosiarką do trawy. Lekarze musieli amputować dziecku rękę. 

 

- Najmłodszy pacjent, któremu dotychczas wszczepiono bioniczną protezę, miał prawie 8 lat - zauważyła Anas Niyaz, dyrektor generalny Bioniks, firmy produkującej protezy bioniczne. 

 

ZOBACZ: Student buduje dla siebie robotyczne protezy. Z klocków Lego

 

Dodała, że "chłopcu bardzo wygodnie korzysta się z protezy ramienia i codziennie wykonuje on swoje zadania i obowiązki". 

 

WIDEO: Rodzice obawiali się, że chłopiec nie wróci do normalnego życia

 

 

"Był bardzo podekscytowany"

Rodzice obawiali się, że chłopiec nie wróci do normalnego życia. Ojcu dziecka, za namową jego przyjaciela, udało się skontaktować z firmą Bioniks, zajmującą się protezami bionicznymi. Ta zgodziła się pomóc rodzinie.

 

- Firma zapewniała nas, że kiedy chłopiec dostanie bioniczną kończynę, nie będzie jej czuć. Był bardzo podekscytowany, kiedy mu powiedziałem, że jedziemy do Karaczi po tę kończynę - mówił ojciec.

laf/AP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie