Donald Tusk: PiS uczcił rocznicę powstania Solidarności rekordową drożyzną

Polska
Donald Tusk: PiS uczcił rocznicę powstania Solidarności rekordową drożyzną
PAP/Tomasz Waszczuk
Donald Tusk

"Solidarność była ruchem protestu przeciw drożyźnie i przywilejom władzy. PiS uczcił rocznicę jej powstania rekordową drożyzną i rekordowymi podwyżkami płac dla władzy i prezesów państwowych spółek" - napisał lider PO Donald Tusk. Jak podkreślił były premier, "nawet komuniści by na to nie wpadli".

"Solidarność była ruchem protestu przeciw drożyźnie i przywilejom władzy. PiS uczcił rocznicę jej powstania rekordową drożyzną i rekordowymi podwyżkami płac dla władzy i prezesów państwowych spółek. Nawet komuniści by na to nie wpadli" - napisał we wtorek na Twitterze lider PO Donald Tusk.

 

ZOBACZ: Campus Polska Przyszłości. Donald Tusk: władza przekroczyła granicę podłości

 

 

41 lat temu podpisano Porozumienie Gdańskie. Delegacja rządowa zgodziła się m.in. na utworzenie nowych, niezależnych, samorządnych związków zawodowych, prawo do strajku, budowę pomnika ofiar Grudnia 1970, transmisje niedzielnych mszy św. w Polskim Radiu i ograniczenie cenzury; przyjęto też zapis, że nowe związki zawodowe uznają kierowniczą rolę PZPR w państwie. 

 

Hołd robotnikom Sierpnia 1980 r.

 

- Wielki strajk lata 1980 roku zmienił Polskę; mam ten zaszczyt, że mogę dziś oddać hołd robotnikom Sierpnia 1980 r., którzy tutaj w Hucie Warszawa, ale i w całej Polsce zażądali praw dla ludzi pracy, elementarnej realizacji zobowiązań międzynarodowych - mówił we wtorek prezydent Andrzej Duda.

 

Prezydent mówił, że oddaje hołd robotnikom Sierpnia 1980 r., którzy w Hucie Warszawa i w całej Polsce, w ponad 700 zakładach zażądali praw dla ludzi pracy, elementarnej realizacji zobowiązań międzynarodowych.

msl/PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie