Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Dane Ministerstwa Zdrowia, 30 sierpnia

Polska
Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Dane Ministerstwa Zdrowia, 30 sierpnia
PAP/EPA/Bienvenido Velasco
Ministerstwo Zdrowia codziennie informuje o nowych przypadkach zachorowań

Mamy 151 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - podało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia. Z powodu COVID-19 nie zmarła żadna osoba. Dzień wcześniej informowano o 204 zakażeniach, przy czym również obyło się bez zgonów, a tydzień temu o 107 nowych zachorowaniach.

Mamy 151 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (29), zachodniopomorskiego (19), małopolskiego (18), pomorskiego (16), podkarpackiego (14), śląskiego (11), dolnośląskiego (8), podlaskiego (7), łódzkiego (6), lubelskiego (5), świętokrzyskiego (4), wielkopolskiego (4), kujawsko-pomorskiego (3), lubuskiego (3), opolskiego (1), warmińsko-mazurskiego (0). 3 zakażenia to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

 

Z powodu COVID-19 nie zmarła żadna osoba. Żadna osoba nie zmarła też z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.

 

 

Łącznie od początku pandemii w Polsce odnotowano 2 888 385 przypadków koronawirusa. 75 340 osób zmarło.

Wzrosła liczba hospitalizowanych

Hospitalizowanych jest 429 chorych z COVID-19 (to wzrost o 26 osób), a 56 z nich przebywa pod respiratorami.

 

Dla pacjentów z COVID-19 przygotowano 6002 łóżka i 578 respiratorów.

 

Ministerstwo przekazało ponadto, że na kwarantannie przebywa 52 181 osób. Wyzdrowiało dotąd 2 657 054 zakażonych. W porównaniu z danymi z ubiegłego poniedziałku wzrosła liczba przebywających w szpitalach chorych z COVID-19 – o 73 osoby.

 

Urlop dla niezaszczepionych?

"Do wykazu prac legislacyjnych rządu została wpisana nowelizacja przepisów antycovidowych, którą przygotowuje Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia. Projekt przewiduje, że w przypadku osoby, która przekaże pracodawcy informację o braku zaszczepienia przeciwko COVID-19 lub nieprzebyciu infekcji wirusa SARS-CoV-2 potwierdzonej wynikiem testu diagnostycznego lub nie posiadającej ważnego pozytywnego wyniku testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2, pracodawca będzie mógł ją delegować do pracy poza jej stałe miejsce pracy lub do innego rodzaju pracy, z wynagrodzeniem odpowiadającym tej pracy. Albo skierować na urlop bezpłatny" - poinformowała "Rzeczpospolita". 

 

ZOBACZ: Niemcy. RKI: liczba nowych zakażeń koronawirusem nadal szybko rośnie

 

- Ja o projekcie, który miałby pozwalać na wysyłanie pracowników na bezpłatny urlop, nie słyszałem - powiedział w studiu Polsat News wicerzecznik PiS Radosław Fogiel. - Rzeczywiście toczą się prace w Ministerstwie Zdrowia, ale z mojej najlepszej wiedzy wynika, że ograniczają się one wyłącznie do tego, żeby pracodawca mógł mieć informacje o stanie zaszczepienia pracowników, ale wyłącznie po to, żeby, np. móc tak organizować im pracę, żeby ich wzajemnie nie narażać, a nie wysyłać na urlopy - dodał. 

pdb/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie