Włochy. Od 1 września do pociągów z paszportem covidowym

Świat
Włochy. Od 1 września do pociągów z paszportem covidowym
Pixabay/ zdj. ilustracyjne
Od początku września rozszerzone zostanie stosowanie przepustki covidowej

Od 1 września we Włoszech osoby podróżujące pociągami dużych prędkości i Intercity będą musiały okazać przepustkę Covid-19. W sobotę na stacjach kolejowych w kraju rozpoczęła się kampania informacyjna na temat nowych przepisów.

Tzw. Green Pass trzeba będzie pokazać wraz z biletem w czasie kontroli. Przepustkę taką wystawia się na podstawie szczepienia przeciw Covid-19, wyleczenia lub negatywnego wyniku testu z ostatnich 48 godzin.

 

Na mocy przepisów pasażer podróżujący bez takiej przepustki będzie musiał wysiąść na najbliższej stacji, a do tego czasu przebywać w specjalnie wyizolowanym miejscu.

Paszport covidowy we Włoszech

Od początku września rozszerzone zostanie tym samym stosowanie przepustki covidowej, wymaganej obecnie przy wstępie do lokali gastronomicznych w zamkniętych pomieszczeniach, kin, teatrów, muzeów i zabytków, na basen, do siłowni, parków rozrywki, na imprezy sportowe i targowe.

 

Będzie ona też wymagana podczas podróży samolotem, autobusem dalekobieżnym, statkiem i promem.

 

ZOBACZ: Włochy. Resort zdrowia za częściowym obowiązkiem szczepień

 

Najnowsze dane o przebiegu epidemii we Włoszech z soboty to 54 zgony na Covid-19 i 6860 nowych zakażeń koronawirusem, wykrytych w prawie 300 tysiącach testów. Łączna liczba zgonów wzrosła do 129 056. Obecnie w szpitalach przebywa ponad 4600 osób, w tym 511 na oddziałach intensywnej terapii.

 

Instytut Służby Zdrowia odnotował wyraźny wzrost liczby zakażeń w regionach, w których zaszczepiono najmniej osób, czyli na Sycylii i Sardynii oraz w Toskanii.

laf / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie