Media: wydaje się, że Joe Biden zasnął podczas spotkania z premierem Izraela

Świat
Media: wydaje się, że Joe Biden zasnął podczas spotkania z premierem Izraela
PAP/EPA/Sarahbeth Maney / POOL
Prezydent USA Joe Biden

W internecie krąży nagranie z piątkowego spotkania prezydenta USA Joe Bidena z premierem Izraela Naftalim Benetem, na którym widać, jak przywódca USA najwyraźniej zasypia podczas rozmowy - pisze w niedzielę dziennik "Sunday Express".

Siedzący w maseczce, wyglądający na sennego Biden wydaje się kiwać głową do mówiącego Beneta, później zamyka oczy i spuszcza głowę - opisuje gazeta nagranie. Później Biden nie reaguje na słowa szefa izraelskiego rządu i ma zamknięte oczy, gdy ten próbuje nawiązać z nim kontakt wzrokowy - relacjonuje.

 

Niezręczny moment trwał około minuty i wprawił obserwatorów w zakłopotanie - komentuje "Sunday Express" dodając, że nagranie jest szeroko rozpowszechniane i komentowane w internecie.

 

Jak informuje izraelski dziennik "Israel Hajom", nagranie zostało opublikowane w sobotę na Twitterze przez izraelską posłankę z partii Likud, Galit Distel Atbaryan.

 

 

"Z jakichś powodów media izraelskie również zaspały i przeoczyły ten historyczny moment (...) myślę, że powinniście o tym wiedzieć, mężczyzna zasnął i nawet się tym nie przejmuje" - skomentowała.

 

Głównym tematem rozmowy Bidena z Benetem była kwestia Iranu i ewentualnego powrotu USA do porozumienia nuklearnego z tym krajem oraz bezpieczeństwo Izraela.

aml / PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie