Sondaż: paszporty covidowe to niezbędny środek bezpieczeństwa

Polska
Sondaż: paszporty covidowe to niezbędny środek bezpieczeństwa
gov.pl
Na zdjęciu tzw. paszport covidowy

52 proc. ankietowanych uważa, że wprowadzenie tzw. paszportów covidowych to niezbędny środek bezpieczeństwa; przeciwnego zdania jest 36 proc. badanych; 46 proc. badanych uważa, że to sprawiedliwe rozwiązanie; 41 proc. jest zdania, że nie - wynika z sondażu Kantar Public.

Od 1 lipca zostaną wprowadzone tzw. paszporty covidowe, które ułatwią podróżowanie do innych krajów.

 

ZOBACZ: Paszporty covidowe. Jest decyzja PE

 

Badani zostali w związku z tym spytani, czy jest to rozwiązanie sprawiedliwe, zgodne z prawem i czy jest niezbędnym środkiem bezpieczeństwa.

 

Na pytanie, czy wprowadzenie paszportów covidowych jest rozwiązaniem sprawiedliwym twierdząco odpowiedziało 46 proc. badanych; przecząco - 41 proc. 13 proc. respondentów nie ma sprecyzowanego zdania na ten temat.

Jest zgodne z prawem?

Na pytanie, czy wprowadzenie paszportów covidowych jest zgodne z prawem, 40 proc. ankietowanych odpowiedziało, że tak; przeciwnego zdania jest 42 proc. respondentów. 18 proc. nie ma zdania na ten temat.

 

ZOBACZ: Belgia rozpoczęła wydawanie paszportów covidowych

 

Ponad połowa badanych (52 proc.) jest zdania, że przyjęcie paszportów covidowych to niezbędny środek bezpieczeństwa; przeciwnego zdania jest 36 proc. badanych; 12 proc. nie ma opinii w tej sprawie.

 

Sondaż przeprowadzono w dniach 11-16 czerwca 2021 na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1011 mieszkańców Polski, w wieku 15 i więcej lat techniką wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI).

rsr / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie