Słonecznie i ciepło? Pogoda na weekend

Polska
Słonecznie i ciepło? Pogoda na weekend
Pixabay
Prognoza pogody na weekend

Po zimnym, deszczowym i wietrznym tygodniu marzy się nam ciepły i słoneczny ostatni weekend tegorocznych wakacji. Czy jest szansa, że zza chmur na dłużej wyjrzy słońce, a temperatura przekroczy 20 stopni w cieniu? Sprawdź prognozę.

Mamy dobrą wiadomość. Ostatni weekend wakacji przyniesie nam ocieplenie. Termometry pokażą w wielu regionach powyżej 20 stopni, a niebo rozpogodzi się. Będą jednak miejsca, gdzie spodziewamy się opadów i poniżej 15 stopni. Aura będzie mocno zróżnicowana.

Pogoda na sobotę

Sporo chmur, ale również przejaśnienia, a w centrum i na południowym wschodzie również rozpogodzenia. W wielu miejscach przelotnie popada, ale słabo, jedynie na wschodzie, a zwłaszcza na północnym wschodzie, deszcze będą częstsze i intensywniejsze.
 
Na termometrach w najcieplejszym momencie dnia zobaczymy od 16 stopni na Warmii i Mazurach przez 19-20 stopni na przeważającym obszarze do 21 stopni w Wielkopolsce i na Kujawach. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, a ciśnienie będzie bardzo powoli rosnąć.
 

Pogoda na niedzielę

Czeka nas pogorszenie aury. Na południu, południowym wschodzie i północnym zachodzie będzie pochmurno i deszczowo. Miejscami na Śląsku, Lubelszczyźnie i Pomorzu spadnie nawet do 15-20 mm deszczu. Popada też na pozostałym obszarze, ale słabiej.
 
Temperatura wyniesie od zaledwie 14 stopni na deszczowym południu przez 16-19 stopni na większym obszarze do 22 stopni na Kujawach. Ciśnienie zacznie powoli obniżać się, a wiatr pozostanie słaby i umiarkowany.
 
Prognoza pogody na niedzielę
Prognoza pogody na niedzielę
 
red/Twoja Pogoda
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie