Prognoza pogody. Noc będzie chłodna. Niedziela z przelotnym deszczem i burzami

Polska
Prognoza pogody. Noc będzie chłodna. Niedziela z przelotnym deszczem i burzami
Pixabay/ Natalia_Kollegova
Deszcz. Zdjęcie ilustracyjne

Przed nami dość pochmurny i chłodny wieczór. Termometry nie pokażą więcej niż 20 st. C. Może też przelotnie padać - szczególnie na południowym pograniczu oraz na północnym wschodzie kraju. Lokalnie możliwe są burze. Noc będzie chłodna - możliwe są też nadal przelotne opady deszczu. Podobnie będzie w niedzielę - mogą pojawić się przelotny deszcz i burze, a termometry nie pokażą więcej niż 21 st. C.

- Dziś po południu i wieczorem zachmurzenie będzie umiarkowane, ale okresami też duże z przelotnymi opadami deszczu – powiedziała Małgorzata Tomczuk, synoptyk IMGW-PIB. Jak dodała, najwięcej deszczu będzie na południowym pograniczu, a także na północnym wschodzie kraju.

 

ZOBACZ: Tropikalna burza nad USA. Loty odwołane, 140 tys. budynków bez prądu

 

Lokalnie mogą wystąpić również burze. - Będą to burze bez gwałtownych zjawisk – wyjaśniła synoptyk. Podczas burz może spaść deszcz do 15 mm deszczu.

Niespokojna noc

Najbliższej nocy nadal trzeba spodziewać się deszczu. - W nocy dalszy ciąg pogody z przelotnym deszczem – powiedziała synoptyk IMGW-PIB. Przelotne opady deszczu mogą się pojawić głównie na krańcach północnych i na południowym wschodzie kraju.

 

ZOBACZ: Świętokrzyskie. Dąb Bartek został uszkodzony z powodu wichury

 

Zachmurzenie będzie duże, ale pojawią się też większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Gdzieniegdzie wystąpią również mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna w nocy będzie się wahać od 9 do 12 st. C., w kotlinach sudeckich około 7 st. C. Wiatr będzie słaby, zmienny, na południowym wschodzie nad ranem umiarkowany i porywisty, północno-wschodni.

Chłodna i deszczowa niedziela

Dość chłodna i deszczowa będzie również niedziela. - W niedzielę pogoda bardzo podobna – pojawią się przelotne opady deszczu i burze. Burze wystąpią głównie w zachodniej połowie kraju" - poinformowała synoptyk.

 

Zachmurzenie w niedzielę będzie duże, ale pojawią się też przejaśnienia. Rano wystąpią lokalne mgły ograniczające widzialność do 200 m. Miejscami będą opady deszczu, po południu gdzieniegdzie burze - właśnie w zachodniej połowie kraju.

 

Temperatura maksymalna od 14, 15 st. C. w Małopolsce i na Podkarpaciu do 20, 21 st. C. na miejscami na zachodzie, północnym wschodzie i w centrum kraju. Chłodniej będzie na obszarach podgórskich Karpat, około 12 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków północnych i wschodnich. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 60 km/h.

aml/PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie