Warszawa. Odchodzi wiceprezydent. Decyzja o następcy we wrześniu

Polska
Warszawa. Odchodzi wiceprezydent. Decyzja o następcy we wrześniu
bip.warszawa.pl
Wiceprezydent Warszawy zrezygnował z pełnienia urzędu na własną prośbę.

Wiceprezydent Rafał Soszyński będzie pracował w stołecznym ratuszu do końca sierpnia. Samorządowiec odchodzi z Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy na własną prośbę. - We wrześniu zostaną podjęte decyzje w sprawie jego następcy - powiedziała rzeczniczka warszawskiego magistratu Monika Beuth-Lutyk.

Wiceprezydent Warszawy Robert Soszyński zrezygnował na własną prośbę - potwierdził stołeczny ratusz.

 

- Wiceprezydent sam zrezygnował ze swojej funkcji. Pożegnanie ze współpracownikami przebiegło w sympatycznej atmosferze - poinformowała rzeczniczka miasta.

 

Jako powód rezygnacji samorządowiec miał podać "nowe wyzwania". - Decyzje w sprawie wyznaczenia następcy zapadną we wrześniu po powrocie prezydenta Rafała Trzaskowskiego z krótkiego urlopu - zaznaczyła rzeczniczka.

 

ZOBACZ: Warszawa. Szpital Południowy na nowo w rękach miasta. Rezygnuje rządowa pełnomocniczka

 

Informację o rezygnacji i planowanym powrocie do branży biznesowej Roberta Soszyńskiego jako pierwsza podała "Gazeta Stołeczna".

 

Soszyński został powołany na stanowisko wiceprezydenta pod koniec 2018 roku. Był odpowiedzialny m.in za infrastrukturę, geodezję, gospodarkę nieruchomościami i sprawy związane z reprywatyzacją. Nadzorował Biuro Geodezji i Katastru, Biuro Infrastruktury, Biuro Mienia Miasta i Skarbu Państwa i Biuro Spraw Dekretowych. Na początku lutego prezydent Warszawy, odebrał mu nadzór nad Biurem Polityki Mobilności i Transportu, przekazał tę jednostkę Michałowi Olszewskiemu.

hlk/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie