Warszawa. Trzy stacje metra na Woli będą nieczynne

Polska
Warszawa. Trzy stacje metra na Woli będą nieczynne
Pixabay/Jacek50
W związku z rozbudową II linii warszawskiego metra, trzy stacje na Woli będą tymczasowe nieczynne - Księcia Janusza, Młynów i Płocka

W związku z budową nowych stacji II linii metra na Bemowie, od poniedziałku 16 sierpnia do piątku 27 sierpnia nieczynne będą wolskie stacje podziemnej kolejki - Księcia Janusza, Młynów i Płocka.

Mieszkańców Woli, przyzwyczajonych już do wygodnego i szybkiego dojazdu do centrum czekają spore utrudnienia. Przez 11 dni zamknięte zostaną trzy stacje metra: Księcia Janusza, Młynów i Płocka, ostatnią stacją na trasie będzie Rondo Daszyńskiego. Zmiany zostaną wprowadzone w związku z budową stacji metra Urlychów i Bemowo na Bemowie.

 

"Jednocześnie zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa ZM2" - poinformował Zarząd Transportu Miejskiego.

 

Autobusy zastępcze będą kursowały na trasie Rondo Daszyńskiego, Prosta, Kasprzaka, Płocka, Górczewska, Osiedle Górczewska. W godzinach szczytu uruchomione zostaną dodatkowe kursy skrócone do przystanku Metro Księcia Janusza.

21 stacji między Bemowem a Targówkiem

II linia metra ma połączyć Bemowo z Targówkiem i będzie liczyć 21 stacji. W tej chwili gotowy jest odcinek liczący trzynaście stacji łączący Wolę z Targówkiem. Równolegle trwa budowa nowych stacji na Bródnie i na Bemowie. Na lewym i prawym brzegu powstanie pięć nowych stacji: Zacisze, Kondratowicza i Bródno oraz Ulrychów i Bemowo.

 

ZOBACZ: Warszawa. Pobił kobiety w miejskim autobusie. Policja publikuje wizerunek

 

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsi pasażerowie będą mogli z nich skorzystać w drugiej połowie 2022 roku.

 

Na granicy Woli i Bemowa powstaje najkrótszy odcinek II linii metra. Długość torów wyniesie nieco ponad 2,5 kilometra. Za ostatnią stacją powstaną tory odstawcze dla pociągów metra. Na Targówku, trzy budowane stacje połączą 4 kilometry torów. Za ostatnią stacją również powstaną tory odstawcze

kmd/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie