USA. Mężczyzna winny w sprawie zamachu terrorystycznego chce być uznany za kobietę

Świat
USA. Mężczyzna winny w sprawie zamachu terrorystycznego chce być uznany za kobietę
Michel Hari/ US Attorney/

Michael Hari, który został uznany przez sąd w Minneapolis w amerykańskim stanie Minnesota za winnego organizacji ataku bombowego na meczet w Bloomington w sierpniu 2017 roku, wystąpił z wnioskiem o uznanie go za kobietę.

Wniosek 50-letniego Hariego wpłynął do sądu przed ogłoszeniem wymiaru kary, co ma nastąpić 13 września. Ława przysięgłych uznała go w 2020 roku za winnego udziału w zamachu bombowym.

 

W piśmie skierowanym do sądu stanowego zamachowiec przedstawił się jako Emily Claire Hari, prosząc o uznanie jego nowej płci, a także o umieszczenie w więzieniu dla kobiet "zgodnie ze swoją orientacją transpłciową".

"Cierpiał na wewnętrzny konflikt"

Obrończyni Hariego Shannon Elkins twierdzi, że jej klient dokonał ataku bombowego, gdyż rzekomo miał cierpieć na "wewnętrzny konflikt" wywołany zaburzeniami orientacji seksualnej oraz dezinformacją środowisk prawicowych.

 

ZOBACZ: Nowy Targ. 19-latka opublikowała zdjęcie broni i napisała o zamachu. Na jej żart zareagował Interpol

 

Elkins uważa, że Hari jest ofiarą "braku pełnej zmiany płci". Wskazała, że mężczyzna obawiał się wykluczenia z kierowanej przez siebie organizacji paramilitarnej po ewentualnym ogłoszeniu wśród jej członków, że przeszedł zabieg zmiany płci i stał się kobietą.

 

Hari, który pochodzi z miasta Clarence w stanie Illinois, został skazany za kierowanie organizacją terrorystyczną i przeprowadzenie zamachu. W ataku z 2017 roku nikt nie odniósł obrażeń.

wys/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie