Nowy Targ. 19-latka opublikowała zdjęcie broni i napisała o zamachu. Na jej żart zareagował Interpol

Polska
Nowy Targ. 19-latka opublikowała zdjęcie broni i napisała o zamachu. Na jej żart zareagował Interpol
Zdjęcie ilustracyjne/ policja.pl
zdjęcie ilustracyjne

19-latka z Nowego Targu zrobiła zdjęcie repliki broni z amunicją i wysłała je znajomym za pomocą jednej z aplikacji. Pod fotografią zamieściła napis: "no to zamach na szkołę". Opublikowane treści zauważył Interpol, który potraktował je jako groźbę zamachu terrorystycznego. Służby rozpoczęły poszukiwania i po kilku godzinach weszły do mieszkania 19-letniej kobiety.

W niedzielny wieczór jedna z użytkowniczek aplikacji internetowej do przesyłania zdjęć, udostępniła swoim znajomym fotografię z bronią i podpisem "no to zamach na szkołę". Informacja, sugerująca groźbę zamachu terrorystycznego, błyskawicznie została zauważona przez Interpol, międzynarodową organizację policji, który przekazał ją do oficera łącznikowego Komedy Głównej Policji. 

 

ZOBACZ: Mazowieckie. Pies dotkliwie pogryzł 14-latkę. Próbowała odprowadzić go do kojca


Interpol ustalił, że post z pistoletami i amunicją został opublikowany przez osobę przebywającą na terenie Polski, w Zakopanem. Za pośrednictwem Komendy Głównej Policji informacja została przekazana do małopolskiej policji.

Reakcja na zagrożenie terrorystyczne

Z uwagi na powagę sytuacji, policjanci bezzwłocznie podjęli intensywne działania operacyjne, aby nie dopuścić do zagrożenia terrorystycznego. Do działań został włączony wydział do walki z cyberprzestępczością oraz wydział kryminalny KWP w Krakowie. 

 

Policjanci, zajmujący się zwalczaniem czynów karalnych popełnianych w sieci, w ciągu kilku godzin wytypowali, a następnie z policjantami z Nowego Targu weszli do mieszkania 19-letniej autorki zdjęcia.  Dziewczyna nie kryła zdziwienia wizytą policjantów. Zdenerwowała się, gdy stróże prawa poinformowali ją o powodzie interwencji, czyli zdjęciu z bronią podpisanym "no to zamach na szkołę".

Narkotyki w domu 19-latki

19-latka przyznała się do wykonania tej fotografii i umieszczenia na niej treści sugerującej zamach na szkołę. Tłumaczyła swoje zachowanie wyłącznie chęcią zrobienia żartu. 

 

Dodała, że sama wykonała zdjęcie, a broń, która na nim widnieje, to replika broni ostrej należąca do jej 17-letniego kolegi. Policjanci przeszukali mieszkanie nastolatki, w którym natrafili na niewielkie ilości marihuany. Dodatkowo zabezpieczyli należący do niej sprzęt teleinformatyczny.

 

ZOBACZ: Pisz. Sternik jachtu w bardzo ciężkim stanie. Władze uhonorują chłopca

 

Następnie kryminalni udali się do domu właściciela pistoletów. Chłopak przyznał, że jest kolekcjonerem i posiada repliki broni ASG, które to sfotografowała 19-latka. Policjanci zarekwirowali znajdujące się w mieszkaniu repliki pistoletów, w tym maszynowy PM, karabin szturmowy oraz amunicję.

 

Sprawa narkotyków oraz groźby zamachu zostały przekazane do dalszego prowadzenia śledczym z Nowego Targu.

kmd/jo/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie