Poseł Franek Sterczewski biegiem próbował sforsować granicę, by dostarczyć pomoc uchodźcom

Polska
Poseł Franek Sterczewski biegiem próbował sforsować granicę, by dostarczyć pomoc uchodźcom
Polsat News
Franek Sterczewski próbował dostać się do uchodźców

Poseł Franek Sterczewski, który startował z list KO, próbował przedostać się do koczujących uchodźców. Na nagraniu udostępnionym w sieci widać jak, Straż Graniczna blokuje posła biegnącego z torbą.

Poseł opozycji Franek Sterczewski od poniedziałku znajduje się w Usnarzu Górnym, próbując wesprzeć działania fundacji Ocalenie. 

 

Jak informował na Facebooku poseł "osobom zamkniętym w obozie w Usnarzu Górnym skończyła się woda. Służby uniemożliwiają nam przekazanie nowych butelek, więc uchodźcy piją ze strumyka. Cztery osoby zgłaszają nam, że są ciężko chore. Czy rząd zmieni swoje nieludzkie nastawienie dopiero jeśli ktoś umrze?".

 

Piotr Ikonowicz komentuje 

- Myślę, że ta sytuacja to jest pokazówka państwa Polskiego, by ukryć indolencje i łamanie praw człowieka przez państwo polskie. Nie ma żadnych przesłanek by tym ludziom nie udzielać pomocy - powiedział Piotr Ikonowicz w programie "Debata Dnia".

 

 

Według Jakuba Kuleszy z Konfederacji, część polityków robi z wydarzeń na granicy białoruskiej temat polityczny

 

Próbowaliśmy skontaktować się z posłem, jednakże nie odbiera telefonu. Jak poinformowała Fundacja Ocalenie na swoim Twitterze, Sterczewski wciąż próbuje dostać się do uchodźców. Straż graniczna otoczyła kordonem posła.

 

wys/ sgo / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie