Borys Budka odpowiedział Pawłowi Kukizowi. "Jesteś częścią upadającego systemu"

Polska
Borys Budka odpowiedział Pawłowi Kukizowi. "Jesteś częścią upadającego systemu"
Zdj. archiwalne, fot. Polsat News

"Wszyscy jesteście siebie warci, pogrobowcy Magdalenki, ale dziś to PiS ma możliwość wprowadzenia zmian, o które niezmiennie walczę od 2015 roku" - napisał Paweł Kukiz na Facebooku, zwracając się do polityka KO Borysa Budki. Jego post nie został bez odpowiedzi. Były szef Platformy stwierdził, że Kukiz "dogadał się z ludźmi, którzy nepotyzm mają we krwi".

Paweł Kukiz w swoim najnowszym wpisie na Facebooku zwrócił się bezpośrednio do szefa klubu Koalicji Obywatelskiej, Borysa Budki. Wyjaśnia w nim, dlaczego zdecydował się poprzeć PiS w kluczowych głosowaniach.

 

"Borys... SZEŚĆ LAT pytałem i Ciebie i innych z wierchuszki Koalicji Obywatelskiej o zmianę ordynacji, sędziów pokoju, referenda... Podobnie Lewicę i wszystkie inne opcje. Nie byliście zainteresowani a szeregowi Wasi posłowie odpowiadali jednym głosem - NIE CHCEMY zmiany ordynacji, bo jak ludzie będą wybierać (a nie partia) to my nie dostaniemy się do Sejmu" - napisał Paweł Kukiz (pisownia oryginalna - przyp. red.).

 

ZOBACZ: Radosław Sikorski w "Graffiti": emigrują ci, którzy boją się talibów

 

Zdaniem lidera Kukiz'15 Koalicji Obywatelskiej zależy wyłącznie na zmianie władzy, a nie zmianach systemowych. Jego zdaniem Borys Budka i jego koledzy chcą "zostawić wszystko po staremu - z sitwami, korupcją i możliwościami medialnych manipulacji".

 

"WSZYSCY jesteście siebie warci, pogrobowcy Magdalenki, ale dziś to PiS ma możliwość wprowadzenia zmian, o które niezmiennie walczę od 2015 roku" - podkreślił Paweł Kukiz. Zaznaczył również, że nie domaga się żadnych stanowisk ani pieniędzy, a jedynie poparcia dla swoich postulatów.

Budka do Kukiza: stajesz się częścią upadającego systemu

Borys Budka odpowiedział mu tego samego dnia. "Dogadałeś się z ludźmi, którzy w 2018 roku zlikwidowali większość JOW-ów w wyborach samorządowych, pasożytują na państwie na niespotykaną skalę, zafundowali podwyżki władzy, nepotyzm mają we krwi" - napisał polityk PO na Twitterze.

 

Poseł Koalicji Obywatelskiej dodał: "Dajesz im większość w Sejmie, stając się częścią tego upadającego systemu".

 

ZOBACZ: Ustawa medialna. Prezydent Andrzej Duda: nasi partnerzy z USA nie rozumieją tego rozwiązania

 

14 czerwca Jarosław Kaczyński i Paweł Kukiz ogłosili zawarcie porozumienia programowego. Później, 11 sierpnia, Kukiz zagłosował za zmianami w ustawie medialnej, co spotkało się z krytyką ze strony opozycji.

wka/Interia
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie