Kielce. Prokuratura chce odebrać prawa rodzicielskie rodziców 13-latki, która urodziła dziecko

Polska
Kielce. Prokuratura chce odebrać prawa rodzicielskie rodziców 13-latki, która urodziła dziecko
Polsat News
Prokuratura Okręgowa w Kielcach

Prokuratura w Kielcach złożyła do Sądu Rejonowego wniosek o odebranie praw rodzicielskich rodzicom 13-latki, która urodziła dziecko. Dziewczynka przebywa obecnie w placówce opiekuńczo-wychowawczej.

Z ustaleń śledczych wynika, że 13-latka urodziła dziecko w domu 9 sierpnia. Na miejsce wezwane zostało pogotowie ratunkowe, którego załoga stwierdziła zgon noworodka, udzieliła pomocy 13-latce i następnie zabrała ją do szpitala.

 

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Kielce-Zachód. Badania DNA pozwoliły na ustalenie ojca dziecka. Okazał się nim 71-letni Stanisław G.

 

ZOBACZ: Warszawa. Zabójstwo na Woli. Żona twierdzi, że mąż "nadział się" na nóż

 

Mężczyzna został zatrzymany. Postawiono mu zarzut współżycia seksualnego z 13-latką. W toku przesłuchania częściowo przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia.

Prokuratura wnioskuje o odebranie praw rodzicielskich

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Kielcach zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące. Za zarzucany czyn podejrzanemu grozi od 2 do 12 lat więzienia.

 

Jak poinformował Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach, prokuratura złożyła wniosek do Sądu Rejonowego o odebranie praw rodzicielskich rodzicom 13-latki.

 

ZOBACZ: Zdrowie psychiczne Polaków. Na jego pogorszenie w czasie pandemii skarży się co trzeci badany

 

- Wniosek został złożony już w początkowym etapie śledztwa. Prokurator dostrzegł bowiem okoliczności, które uzasadniały złożenie takiego wniosku. Decyzją sądu 13-latka została umieszczona w placówce opiekuńczo-wychowawczej – powiedział Prokopowicz. Dodał, że z uwagi na lokalizację tej placówki, postępowanie w sprawie odebrania praw rodzicielskich zostało przekazane do Sądu Rejonowego w Końskich.

wys/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie