Znów będzie gorąco. Pogoda na weekend 21-22 sierpnia

Polska
Znów będzie gorąco. Pogoda na weekend 21-22 sierpnia
Pixabay/FelixMittermeier

Po kolejnej fali ochłodzenia, jeszcze przed końcem tego tygodnia, wrócą bardzo wysokie temperatury. W niedzielę termometry pokażą niemal 30 stopni w cieniu. Musimy się jednak liczyć z przelotnymi opadami deszczu i burze.

W sobotę wyraźnie ociepli się, zwłaszcza w południowej połowie kraju. Termometry pokażą w najcieplejszym momencie dnia 25 stopni, a miejscami nieco powyżej. W północnej połowie kraju będzie chłodniej, około 20 stopni.
 
Będzie słonecznie, jedynie miejscami na wschodzie mogą pojawiać się z biegiem godzin słabe, przelotne opady deszczu.
 

Pogoda na niedzielę

W niedzielę nastąpi duża zmiana w pogodzie, ponieważ zrobi się gorąco. Napłynie do nas powietrze z południa, które przyniesie na zachodzie, południu i w centrum termometry sięgające od 25 do 28 stopni w cieniu.
 
Najgoręcej będzie na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku, gdzie temperatura sięgnie lokalnie nawet 30 stopni. Dla porównania na krańcach północnych, w tym również nad morzem, a także na północnym wschodzie, będzie w tym czasie tylko 20 stopni, a więc o całe 10 stopni chłodniej.
 
Jeszcze tego samego dnia w godzinach późno popołudniowych i wieczornych rozpocznie się nagłe załamanie pogody z burzami, ulewami, a miejscami także gradem i porywistym wiatrem, które będzie postępować od zachodu w kierunku centrum.
 
jo / TwojaPogoda.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie