Zachodniopomorskie. Śmiertelne potrącenie maszynisty pociągu towarowego

Polska
Zachodniopomorskie. Śmiertelne potrącenie maszynisty pociągu towarowego
Pixabay/Santa3/ (Zdjęcie ilustracyjne)
Do zdarzenia doszło ok. 6 rano na torach kolejowych między Chojną a Godkowem Osiedle

W sobotę nad ranem doszło do śmiertelnego potrącenia przez pociąg towarowy pomiędzy Chojną a Godkowem Osiedle (woj. zachodniopomorskie). Z informacji przekazanych przez OSP w Chojnej wynika, że w wyniku wypadku zginął maszynista tego składu. Mężczyzna został zauważony przez maszynistkę pociągu osobowego

Jak poinformowała Ochotnicza Straż Pożarna w Chojnej, do zdarzenia doszło ok. 6 rano na torach kolejowych między Chojną a Godkowem Osiedle. Strażacy otrzymali zgłoszenie, że doszło tam do potrącenia człowieka przez pociąg towarowy. Poinformowała o tym maszynistka pociągu osobowego Przewozów Regionalnych jadącego w przeciwnym kierunku, która zauważyła osobę leżącą przy torach. Kobieta zdecydowała się zatrzymać skład i wezwać pomoc. 

Mężczyzny nie udało się uratować

- Po dojeździe na miejsce okazało się, że poszkodowanym jest maszynista pociągu towarowego. Mężczyzna leżał obok torów bez oznak życia. Nie udało przywrócić się czynności życiowych - poinformowały służby. 

 

ZOBACZ: Wypadek polskiej olimpijki. "Miałam pociętą całą twarz"

 

Jak dotąd nie udało się ustalić, dlaczego mężczyzna znajdował się poza pociągiem. Utrudnienia na kolei trwały ponad 3 godziny. - Zarządzono przerwę na linii kolejowej, która trwała do 9:35. Następnie pociągi zaczęły jeździć jednym torem, a sytuacja zaczęła się już stabilizować - powiedział w rozmowie z polsatnews.pl Karol Jakubowski, rzecznik PKP Polskich Linii Kolejowych. 

kmd/ sgo/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie