Premier Grecji podziękował Polsce. "Strażacy wykonują niezwykłą robotę"

Świat
Premier Grecji podziękował Polsce. "Strażacy wykonują niezwykłą robotę"
Twitter/PSP

Premier Grecji Kyriakos Micotakis poinformował w czwartek na Twitterze, że podziękował premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za pomoc Polski w gaszeniu pożarów. Dodał, że polscy strażacy "wykonują niezwykłą robotę".

"Rozmawiałem z premierem Mateuszem Morawieckim i podziękowałem mu za nieprzerwaną pomoc Polski w gaszeniu pożarów" - napisał Micotakis, wyjaśniając, że polscy strażacy pozostaną w Grecji jeszcze przez dwa tygodnie.

 

"Polscy strażacy wykonują niezwykłą robotę w terenie i cieszymy się, że mamy ich u swojego boku" - dodał szef greckiego rządu.

 

 

W ostatnich tygodniach w Grecji wybuchło kilkaset pożarów z powodu długotrwałych upałów, podczas których temperatura sięgała 45 stopni Celsjusza.

 

Grupa 143 polskich strażaków wraz z 46 pojazdami wyruszyła do Grecji 7 sierpnia. Jej celem było wsparcie greckich służb.

 

W czwartek rano dowódca polskich strażaków w Grecji bryg. Michał Langner z KG PSP poinformował, że polscy strażacy uratowali przed pożarem miasto Vilia Attica znajdujące się na zachód od Aten. 

 

 

dk/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie