Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Dane Ministerstwa Zdrowia, 19 sierpnia

Polska
Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Dane Ministerstwa Zdrowia, 19 sierpnia
Polsat News
Raport ministerstwa - 19 sierpnia

Mamy 197 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce - poinformowało w czwartek Ministerstwo Zdrowia. Zmarły kolejne cztery osoby. Wczoraj odnotowano 208 nowych przypadków i jeden zgon. Tydzień temu resort informował o 223 zakażeniach oraz dwóch zgonach.

Mamy 197 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (29), małopolskiego (25), pomorskiego (16), podkarpackiego (15), śląskiego (14), dolnośląskiego (13), lubelskiego (13), łódzkiego (13), zachodniopomorskiego (11), wielkopolskiego (9), opolskiego (8), kujawsko-pomorskiego (7), podlaskiego (7), warmińsko-mazurskiego (5), lubuskiego (3), świętokrzyskiego (1).

8 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

 

Z powodu COVID-19 zmarły 2 osoby. 2 osoby zmarły z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.

Liczba zakażonych koronawirusem wzrosła do 2 886 079. Od początku pandemii zmarło 75 311 zakażonych.

Ile osób w szpitalach?

Hospitalizowanych jest 353 chorych z COVID-19, a 46 z nich przebywa pod respiratorami – poinformował w czwartek resort zdrowia.

Dla pacjentów z COVID-19 przygotowano 6 002 łóżka i 580 respiratorów. Łącznie od początku pandemii wyzdrowiało 2 655 781 osób. Na kwarantannie znajduje się 60 042 osób.

Liczba testów 

W ciągu ostatniej doby wykonano ponad 38,2 tys. testów na obecność koronawirusa.

Dzieci wracają do szkół

Minister Zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że od 1 września uczniowie wrócą do szkoły. Przyznał też, że "mamy za sobą traumę", co odbiło się na zdrowiu psychicznym społeczeństwa, w tym najmłodszych pokoleń. - Skierujemy do szkół mobilne punkty szczepień. Oczywiście będą one dobrowolne, niezbędna będzie zgoda dyrektora - dodał minister zdrowia Adam Niedzielski.

 

- Przyznam, że na początku wakacji przygotowywaliśmy się z ministrem edukacji Przemysławem Czarnkiem na różne scenariusze. Jednak na początku sierpnia z premierem założyliśmy, że najbardziej pewnym scenariuszem jest powrót dzieci do szkoły - doprecyzował Adam Niedzielski.

 

dsk/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie