Wielka Brytania. 15-latek z Polski zamordowany na północy Anglii

Świat
Wielka Brytania. 15-latek z Polski zamordowany na północy Anglii
wikimedia commons/Tony Webster
Policja potwierdziła, że prowadzone śledztwo dotyczy morderstwa

15-letni chłopiec z Polski został zabity w Huddersfield na północy Anglii - poinformowała w poniedziałek policja hrabstwa West Yorkshire. Zarzut morderstwa postawiono w poniedziałek dwójce osób, najprawdopodobniej Polaków.

Jak podały lokalne media, policja została w piątek wezwana przez pogotowie ratunkowe do jednego z domów w Huddersfield, gdzie znaleziono nieprzytomnego Sebastiana K. Udzielono mu pomocy medycznej, ale chłopiec zmarł. Badania wykazały, że miał on szereg obrażeń, a w wyniku dochodzenia funkcjonariusze aresztowali 34-letnią Agnieszkę K. i 37-letniego Andrzeja L. Nie podano obywatelstwa oskarżonych ani relacji ich łączących, ale obydwoje mają polskie nazwiska, a kobieta ma takie samo nazwisko, jak zabity chłopiec.

 

Według dziennika "Yorkshire Post" Sebastian miał przybyć do Wielkiej Brytanii na krótki czas przed śmiercią, słabo mówił po angielsku i miał ograniczone kontakty towarzyskie. Był jednak zapisany do miejscowej szkoły. Policja potwierdziła, że prowadzone śledztwo dotyczy morderstwa i zaapelowała o pomoc do wszystkich osób, które mogą coś wiedzieć na temat zdarzenia.

 

ZOBACZ: Lubin. Śmierć Bartosza S. Ratowniczka medyczna: policja nie podjęła reanimacji

 

- Ponieważ mężczyźnie i kobiecie postawiono zarzuty, jesteśmy ograniczeni w tym, co możemy powiedzieć, aby zapewnić uczciwość procesu sądowego, ale bardzo apeluję o informacje na temat Sebastiana. Jesteśmy w kontakcie z jego rodziną w Polsce i wiemy, że był w Anglii tylko przez krótki czas i mówił w ograniczonym stopniu po angielsku - powiedział inspektor Tony Nicholson.

dsk / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie