Lublin. Dentysta podejrzany o napaść seksualną na pacjentkę

Polska
Lublin. Dentysta podejrzany o napaść seksualną na pacjentkę
Pixabay/StockSnap

Zarzuty doprowadzenia przemocą 24-latki do obcowania płciowego usłyszał 51-letni dentysta z Lublina. Według śledczych mężczyzna dopuścił się tego czynu w gabinecie stomatologicznym. Został tymczasowo aresztowany.

Do przestępstwa miało dojść w ubiegłym tygodniu w jednym z gabinetów stomatologicznych w Lublinie. Na umówioną wcześniej wizytę przyszła tam 24-latka. - W trakcie zabiegu dentystycznego 51-latek zaczął zachowywać się dziwnie. W pewnym momencie obniżył fotel pacjentki i przemocą dokonał ingerencji w jej sferę intymną. Kobieta po chwili zdołała się oswobodzić, po czym wybiegła z gabinetu. Sprawę od razu zgłosiła policji - poinformował w poniedziałek oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie kom. Kamil Gołębiowski.

 

ZOBACZ: Oburzenie w Szwajcarii. Sędzia skróciła wyrok sprawcy gwałtu

 

51-latek został zatrzymany przez policję. - Policjanci sprawdzają, czy było to jednorazowe zdarzenie, czy podejrzany ma na swoim koncie więcej tego typu przestępstw - dodał policjant. 

 

Stomatolog usłyszał zarzuty doprowadzenia przemocą pokrzywdzonej do obcowania płciowego.

Nie przyznał się do winy

- Zarzuty dotyczą wykorzystania sytuacji leczenia stomatologicznego i użycia przemocy wobec jednej z pacjentek, przytrzymywania jej głowy, przyciskania ciałem, podstępem i przemocą doprowadzenia do obcowania płciowego - powiedziała prok. Katarzyna Matusiak z Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

 

Stomatolog nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. - Złożył wyjaśnienia, ale ich treści, z uwagi na charakter sprawy, nie ujawniamy - zaznaczyła Matusiak.

 

ZOBACZ: Holandia. Komornik gwałcił i molestował dłużniczki. "Im się to podobało"

 

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Lublin–Południe.

 

51-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za zarzucane mu przestępstwo grozi kara do 12 lat więzienia.

dk / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie