Gorzów Wlkp. Bez powodu uderzył nieznajomą w autobusie. Wszystko nagrały kamery

Polska
Gorzów Wlkp. Bez powodu uderzył nieznajomą w autobusie. Wszystko nagrały kamery
Gorzowska Policja
Mężczyzna zaatakował współpasażerkę bez wyraźnego powodu

Policjanci zatrzymali 39-letniego mieszkańca Gorzowa Wielkopolskiego, który bez wyraźnego powodu zaatakował kobietę w autobusie. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu. Mężczyzna usłyszał zarzuty.

Nagranie pokazuje dwoje pasażerów miejskiego autobusu w Gorzowie. Pod koniec lipca do kobiety siedzącej na miejscu z tyłu pojazdu podszedł mężczyzna. Usiadł obok niej i obserwował, a w pewnym momencie bez powodu i bez słowa uderzył ją w twarz. Następnie wysiadł na najbliższym przystanku.

Żmudne i wnikliwe śledztwo

Kobieta nie znała pasażera, który ją zaatakował. Wydział kryminalny I Komisariatu Policji w Gorzowie Wlkp. miał do dyspozycji tylko nagranie monitoringu i relację pokrzywdzonej. - Wnikliwa i żmudna praca policjantów pozwoliła na wytypowanie podejrzewanego. We wtorek 10 sierpnia funkcjonariusze namierzyli go w jednym z mieszkań na terenie Gorzowa - informuje gorzowska policja.

 

ZOBACZ: Opolskie. Chciała sprzedać książki. Straciła 4 tysiące złotych. Policja apeluje o rozwagę

 

Funkcjonariusze zatrzymali 39-latka. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Prokuratura objęła to przestępstwo ściganiem z urzędu.

Zlekceważył porządek prawny

- Śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili podejrzanemu zarzut naruszenia nietykalności cielesnej, przy czym czynu tego dokonał działając publicznie i bez powodu, przez co zlekceważył porządek prawny – informuje policja.

 

 

Mężczyzna podczas przesłuchania przyznał się do czynu. Nie był jednak w stanie powiedzieć, co nim kierowało. Prokurator zastosował wobec niego dozór oraz zakaz kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonej.

red//policja.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie